Moje przemyślenia

Facebook planuje ogłosić coś dużego

Grzegorz Marczak
51

Nie można zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich dni Google zdecydowanie zdominowało zainteresowanie internautów swoim nowym produktem czyli Google+. Wygląda jednak na to, że inicjatywę udało się przejąć jedynie na chwilę. Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów Facebook zaczął wysyłać zaproszenia...


Nie można zaprzeczyć, że w ciągu ostatnich dni Google zdecydowanie zdominowało zainteresowanie internautów swoim nowym produktem czyli Google+. Wygląda jednak na to, że inicjatywę udało się przejąć jedynie na chwilę. Zgodnie z doniesieniami zagranicznych mediów Facebook zaczął wysyłać zaproszenia na konferencje podczas której pokażą “something awesome”. Spotkanie ma odbyć się 6 lipca w oczywiście w Palo Alto.

Czego możemy się spodziewać? Ostatnie plotki związane z Facebookiem mówią o aplikacji dla iPada, nowej aplikacji do robienia zdjęć oraz groźnie brzmiącym projekcie Spartan.

Bawiąc się trochę w zgadywankę, nie sądzę aby Facebook był w stanie już teraz pokazać coś wielkości Spartana. Pozostają więc, aplikacja na iPada oraz nowa mobilna aplikacja do zdjęć. Osobiście stawiam na to, że będzie to premiera obu tych produktów z nastawieniem na mobilne zdjęcia. Warto przypomnieć, że dla FB zdjęcia to jeden z filarów sukcesu tego serwisu. Aplikacja na iPada jest oczywiście równie ciekawym wydarzeniem ale z punktu widzenia 750 milionów użytkowników tym czymś “something awesome” będzie nowa aplikacja do zdjęć.

Co by mnie zaskoczyło? Gdyby Facebook wprowadził video chat, który uważam że byłby świetnym uzupełnieniem narzędzi do komunikacji jakie oferuje serwis. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne chociażby dlatego, że wcześniej pojawiłby się przeciek na temat prac nad tego typu funkcjonalnością.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook