27

Messenger nie działa. Nie da się wysłać i odebrać wiadomości [AKTUALIZACJA – już działa]

messenger logo
Facebook Messenger z niewiadomych powodów przestał działać użytkownikom w Polsce. Nie wiadomo, jak długo potrwa awaria.

Dziś około godziny 10:00 wielu użytkowników sieci zaczęło się zastanawiać, czy jest coś nie tak z ich połączeniem internetowym. Wszystko dlatego, że przestali mieć oni możliwość odbierania i wysyłania wiadomości przez najpopularniejszy komunikator internetowy – Facebook Messenger. Jak się okazuje, to nie połączenie internetowe jest problemem. Kłopoty ma najwyraźniej sam Facebook.

Facebook Messenger nie działa u wszystkich użytkowników

W chwili pisania tego artykułu Messenger przestał działać, a witryny takie jak Downdetector zalewane są przez informacje o tym, że przez komunikator nie można wysłać ani odebrać wiadomości.

Niestety, nie wiadomo, co jest przyczyną awarii, ani  też – jak długo może ona potrwać. Facebook nie wydał też żadnego oficjalnego stanowiska w tej sprawie, więc pozostaje nam tylko mieć nadzieje, że nie jest to duża awaria, a tylko przejściowy problem. Jeżeli popatrzymy na mapę DownDetectora, zobaczymy, ze problem występuje nie tylko w Polsce, ale też i w innych krajach Europy – przede wszystkim na Węgrzech. Messenger nie działa też w UK.

Wszystkie osoby, które przez niedziałający Messenger nie mogą skontaktować się z innymi użytkownikami sieci muszą na chwilę obecną użyć innych metod komunikacji – SMS’ów bądź alternatywnych czatów jak chociażby Telegram. O rozwoju sytuacji będziemy informować was na bieżąco.

MESSENGER NIE DZIAŁA – AKTUALIZACJA 13:15

Wciąż spływają zgłoszenia o niedziałającym Messengerze, aczkolwiek niektórzy pojedynczy użytkownicy zgłaszają, że Messenger powrócił im „do życia”. Jeżeli chodzi o Downdetector – wciąż spływają do niego nowe zgłoszenia. Awaria więc trwa.

MESSENGER ZACZYNA DZIAŁAĆ – AKTUALIZACJA 15:00

Liczba zgłoszeń w Downdetector wyraźnie spadła, wielu użytkownikom Messenger wraca do poprawnego działania.

MESSENGER DZIAŁA – AKTUALIZACJA 15:30

Wydaje się, że już po awarii. Spadła zarówno liczba zgłoszeń, jak i duża część czytelników dała znać, że już u nich wszystko „ok”.