8

Facebook Like Plus- Polska wtyczka do przeglądarki Firefoxa i Chrome

Dostałem dzisiaj informacje o ciekawym dodatku do przeglądarki Firefox i Chrome pokazującym rekomendacje naszych znajomych z Facebooka. Zasada działania rozszerzenia o nazwie Facebook Like Plus jest bardzo prosta. Uruchamiając ten dodatek na jakiejkolwiek stronie internetowej która korzysta z open graph lub pluginów facebooka zobaczymy czy ktoś z naszych znajomych (oczywiście z FB) ją poleca i […]

Dostałem dzisiaj informacje o ciekawym dodatku do przeglądarki Firefox i Chrome pokazującym rekomendacje naszych znajomych z Facebooka. Zasada działania rozszerzenia o nazwie Facebook Like Plus jest bardzo prosta. Uruchamiając ten dodatek na jakiejkolwiek stronie internetowej która korzysta z open graph lub pluginów facebooka zobaczymy czy ktoś z naszych znajomych (oczywiście z FB) ją poleca i jakie dokładnie treści się mu podobały. Dodatkowo mamy możliwość oznaczenia danej strony jako ulubionej.

Oprócz tych możliwości w oknie dodatku mamy też wyświetlony taki mini ranking stron z podziałem na kategorie. Nie do końca jest jednak dla mnie jasne czy jest on predefiniowany ręcznie przez autora rozszerzenia czy też ustalany na bazie jakichś kryteriów (ilość lajków czy dodań do FB).Pomysł na dodatek do przeglądarki jest bardzo fajny, jest tylko jednak jedno ale. Opóźnienia w pokazywaniu przez FB reakcji użytkowników. Dla przykładu w pluginie który mam na AW pokazane jest, że ostatni raz ktoś klikną na „lubię to” kilka godzin temu, co jednak ciekawe kiedy sam kiknąłem na moim blogu na like it to informacja ta natychmiast była widoczna przez plugin.

W każdym razie polecam przetestować Facebook Like Plus na kilku stronach które codziennie odwiedzacie, możliwe że kiedyś będzie z tego ciekawe narzędzie do rekomendowania newsów podczas przeglądania stron internetowych.