Facebook

Nie przestraszcie się nowej aplikacji Facebooka. Tak, ma być tak niebiesko

Kamil Świtalski
Nie przestraszcie się nowej aplikacji Facebooka. Tak, ma być tak niebiesko
10

Nie, to żadna pomyłka. Nowa aplikacja Facebooka naprawdę zmieniła menu — wprowadzone nowości są na tyle mało subtelne, że trudno ich nie zauważyć.

Szczerze mówiąc, to ja... zdążyłem już przywyknąć do tego, że rzadko która zmiana w aplikacjach po które sięgam na co dzień jest "na plus". Większość wprowadzanych nowości, przynajmniej na starcie, budzi niechęć użytkowników. Kwestia wyrobionych nawyków i przyzwyczajeń. Tak jak kilka lat temu wszystkim nie podobało się przejście "na biel", tak teraz wyobrażam sobie falę narzekań na nowości w aplikacji zamieniające biele na... duże ilości błękitu w tle.

Zobacz też: Nie wierzę w to co widzę. Messenger staje się używalny i sensowny, jako komunikator

Nowy wygląd menu ukrytego pod "hamburgerem" w aplikacji Facebooka

Dotychczasowe menu w aplikacji Facebooka było długą listą opcji, gdzie wszystko podane było na białym tle. Po ostatniej aktualizacji nadszedł jednak czas na drobne zawirowania w tym porządku. Zamiast jednej długiej kolumny: są dwie, z "przyciskami". Pod względem zawartości nic się w gruncie rzeczy nie zmieniło, ale białe tło i nowy układ dla wielu okazują się szokiem przy pierwszym uruchomieniu.

Zresztą nawet w gronie redakcyjnym zdążyliśmy już odbyć drobną dyskusję i... jak można się tego było spodziewać: nie wszystkim te nowości przypadły do gustu. Z drugiej strony są też tacy, którzy przyjęli ją z otwartymi ramionami. No ale tak jak wspominałem wyżej, nowości zawsze bolą, bo najlepsza wersja aplikacji czy strony internetowej to zawsze jest ta poprzednia. Stara zasada, która nie traci na mocy mimo upływu lat. Na pocieszenie warto jednak dodać, że i tak prezentuje się nieco lepiej, niż opcje które testowe z którymi część użytkowników zetknęła się parę tygodni temu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu