Apple

Face ID na macOS. Big Sur nie pozostawia żadnych wątpliwości

Krzysztof Rojek
Face ID na macOS. Big Sur nie pozostawia żadnych wątpliwości
11

Logowanie się za pomocą twarzy jest czymś, co właściciele Maków chętnie widzieliby na swoich sprzętach. Wraz z Big Sur Face ID może się tam pojawić.

Internetowa wojna pomiędzy użytkownikami PC i Maków nieco osłabła w przeciągu ostatnich kilku lat - linia Surface udowodniła, że obie strony potrafią robić zarówno software jak i hardware. Wciąż jednak od czasu do czasu można usłyszeć echa tamtego konfliktu, kiedy to jedna albo druga strona zazdrości tej czy innej funkcjonalności konkurencji. Do tej pory zwolennicy PC mieli w garści jeden argument, którego fani Apple nie mogli im wytrącić - proste logowanie się do systemu za pomocą wbudowanej w niego funkcji zabezpieczeń biometrycznych - rozpoznawania twarzy  -  czyli Windows Hello. Jak się okazuje, ta przewaga może nie trwać długo, ponieważ logowanie się za pomocą swojego wizerunku za chwilę trafi także na Maki

Face ID - z iPhone'ów na komputery

Kiedy Apple wprowadziło Face ID dla iPhone'a X był to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów dostępnych dla konsumentów w tamtym czasie. Musiały minąć jednak 3 długie lata, zanim ta technologia przejdzie ze smartfonu do komputera osobistego. O tym, że tam trafi wiemy dzięki ludziom z MacRumors, którzy w ostatniej becie systemu operacyjnego Big Sur odnaleźli rozszerzenie o nazwie "PearlCamera". Jest to ważne, ponieważ "Pearl" to nazwa kodowa Face ID od momentu, kiedy technologia ta zadebiutowała w 2017 r. Oprócz tego w tym rozszerzeniu znajdują się także inne nawiązania do rozpoznawania twarzy, m.in "FaceDetect" czy "BioCapture". Oznacza to, że być może któryś z nadchodzących Maków (choć nie wiadomo, który miałby to być) będzie wyposażony już w taki sam zestaw do rozpoznawania twarzy co najnowsze iPhone'y.

Co powiedzielibyście na FaceID dla Maków?

Źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu