7

Evernote na Androida z nowym, rewelacyjnym interfejsem

Evernote to dla wielu osób podstawowa aplikacja przy wykonywaniu codziennych obowiązków, dlatego istotne jest, by niezależnie od tego na jakim urządzeniu z niej korzystamy była czytelna i intuicyjna. Na przstrzeni lat jej wygląd dla systemu Android przeszedł wiele przemian, a najnowsze wydanie jest niewątpliwie najlepszym z dotychczasowych. Swego rodzaju „zalążki” Material Design w aplikacji Evernote’a […]

Evernote to dla wielu osób podstawowa aplikacja przy wykonywaniu codziennych obowiązków, dlatego istotne jest, by niezależnie od tego na jakim urządzeniu z niej korzystamy była czytelna i intuicyjna. Na przstrzeni lat jej wygląd dla systemu Android przeszedł wiele przemian, a najnowsze wydanie jest niewątpliwie najlepszym z dotychczasowych.

Swego rodzaju „zalążki” Material Design w aplikacji Evernote’a pojawiły się jakiś czas temu, ale dopiero teraz można powiedzieć, że doczekaliśmy się w pełni zgodne z Androidem Lollipop Evernote’a. Objawia się to zupełnie odświeżonym wyglądem, obecnością animacji i przemyślanego rozplanowania elementów interfejsu. Przycisk „+” pozwalający dodać nową notatkę stał się nieco większy i nie znajduje się już w samym rogu ekranu. Poruszając się po aplikacji mamy do czynienia z miłymi dla oka animacjami, które tak świetnie zapowiadały się w momencie premiery systemu. Mogą być one odbierane jedynie jako efekty wizualne, ale po kilku dniach współpracy z Lollipopem i nowymi aplikacjami zgodnymi z Material Design nie chciałbym wrócić do poprzednich wersji. Wykonywanie nawet najzwyklejszych czynności staje się przyjemniejsze.

android-animation-2

Podobnie jak w przypadku samego systemu, nowy Evernote korzysta z zasady wielu warstw interfejsu i cieni, co nadaje aplikacji poczucia głębi. To w konsekwencji czyni ją bardziej naturalną. W widoku notatku pojawiły się zdjęcia znajomych współpracujących z nami nad jej treścią. A to prowadzi także do łatwiejszego nawiązania kontaktu z wykorzystaniem Work Chata – nowości w Evernote sprzed kilku miesięcy.

Clipboard

Evernote na Androidzie prezentuje się więc teraz zupełnie inaczej, aniżeli w wydaniu dla iOS. Zdaniem pracowników odpowiedzialnych za rozwój aplikacji mobilnych w Evernote, przy obraniu za cel zgodnego interfejsu na każdej z platform, konsewkencją byłyby przeciętne produkty. Jeżeli doświadczenia podczas używania aplikacji na różnych systemach miałyby być identyczne zatracone zostałyby cechy unikalne dla każdej z platform. Dostosowywanie oprogramowania do platformy, której jest dedykowane pozwala zwiększyć jego użyteczność. I trudno nie zgodzić się ze słowami pracowników Evernote’a.