2

Etu.pl – portal web 2.0 (!?!) dla studentów.

Portal Etu (pierwszy raz o nim usłyszałem na webisndie.pl) przechodzi przeobrażenia zgodnie z ideą web 2.0. I po takiej zapowiedzi przeważnie nie chce mi się już oglądać co to są za przeobrażenia (słowo web 2.0 używane jako słowo klucz budzi we mnie dreszcze). Tym razem moje obawy okazały się słuszne, na środku mruga reklama, nad […]

Portal Etu (pierwszy raz o nim usłyszałem na webisndie.pl) przechodzi przeobrażenia zgodnie z ideą web 2.0. I po takiej zapowiedzi przeważnie nie chce mi się już oglądać co to są za przeobrażenia (słowo web 2.0 używane jako słowo klucz budzi we mnie dreszcze).

Tym razem moje obawy okazały się słuszne, na środku mruga reklama, nad nią pasek przewija jakiś tekst w prawo a pierwsze co rzuca mi się w oczy to że dzisiaj jest wtorek 6 marca. Jeszcze jedno, autorzy postarali się aby na głównej stronie umieścić każdy pastelowy kolor jaki jest dostępny robiąc z głównej strony stracha na wróble.

W serwisie mamy forum, tablicę ogłoszeń, pogodę (!?!), sekcję z informacjami o praktykach (to akurat chyba najciekawsza sekcja), coś o nauce języków i wiele innych informacji (a wkurzający pasek z przewijanym tekstem ciągle się przewija).

W serwisie nie ma za bardzo miejsca na społeczność – samo forum może jej nie dostarczyć, jest za to dużo informacji które mogą być przydatne dla studentów.

Ilość informacji jednak przytłacza, po kilku kliknięciach kompletnie się zgubiłem i co gorsza wcale nie chciało mi się zgadywać gdzie teraz jestem (tekst nadal się przewija i tekst nadal ten sam ..grr…).

Podsumowując treść ciekawa, ale ubrana w coś co przeszkadza i utrudnia – a nazwanie tej zmiany jako zmiana w kierunku web 2.0 jest….
(pasek z tekstem zasuwa cały czas przewija…)