6

Eric Schmidt: Android Ice Cream Sandwich w październiku lub listopadzie

Były CEO Google’a znów obiecuje. Tym razem Eric Schmidt zapowiedział premierę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który  ma być dedykowany zarówno smartfonom, jak i tabletom. Jeśli wierzyć jego słowom, platforma zadebiutuje w październiku lub listopadzie bieżącego roku. Schmidt zapowiedział premierę wersji Ice Cream Sandwich na konferencji Dreamforce, która odbyła się na przełomie sierpnia […]

Były CEO Google’a znów obiecuje. Tym razem Eric Schmidt zapowiedział premierę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który  ma być dedykowany zarówno smartfonom, jak i tabletom. Jeśli wierzyć jego słowom, platforma zadebiutuje w październiku lub listopadzie bieżącego roku.

Schmidt zapowiedział premierę wersji Ice Cream Sandwich na konferencji Dreamforce, która odbyła się na przełomie sierpnia i września w San Francisco. Według jego słów SDK systemu miałoby zostać udostępnione już w październiku lub listopadzie. Wygląda zatem na to, że prace nad nowym wydaniem są już na ukończeniu i w przeciągu najbliższych tygodni projekt ujrzy światło dzienne. Do informacji byłego CEO trzeba jednak podchodzić z pewnym dystansem. Otóż Google już wcześniej zapowiadał, że pierwszym smartfonem z Androidem 4.0 będzie Nexus Prime. Tymczasem ten ma się ukazać na przełomie listopada i grudnia. Można się zatem domyślać, że bardziej prawdopodobnym miesiącem premiery systemu jest właśnie listopad.

Ice Cream Sandwich ma być pierwszym Androidem przeznaczonym jednocześnie dla smartfonów, jak i tabletów. Pierwsze przecieki na jego temat (wraz ze zdjęciami) pojawiły się już jakiś czas temu, o czym pisaliśmy na Antywebie. System nie prezentował się wówczas nazbyt oryginalnie i wszystko wskazywało na to, że nie doczekamy się rewolucyjnych zmian. Wkróce będziemy mieli okazję przekonać się, czy faktycznie Google nas niczym nie zaskoczy (w co raczej trudno uwierzyć).

Poniżej nagranie z wystąpienia Schmidta na konferencji. Kwestia nowego Androida została poruszona przy 30:25.