Polska

Ekstraklasa uruchamia własną platformę streamingową Ekstraklasa.TV

Grzegorz Ułan
Ekstraklasa uruchamia własną platformę streamingową Ekstraklasa.TV
6

Na fali popularności serwisów streamingowych z szeroką ofertą filmów i seriali, Ekstraklasa S.A. zdecydowała się na utworzenie własnej platformy streamingowej, z której powinni się ucieszyć Polacy mieszkający poza ojczyzną, a którzy to gorąco dopingują swoje ulubione drużyny piłkarskie grające w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce.

W Polsce licencję na pokazywanie meczy PKO Bank Polski Ekstraklasy ma nc+ oraz Telewizja Polska, podobnie na Bałkanach licencję taką wykupił Planet Sport, natomiast w każdym innym kraju na całym świecie, nowa platforma Ekstraklasa.TV będzie pozwalała oglądać mecze po wykupieniu abonamentu albo pojedynczego meczu. Na terenie kraju będzie możliwość oglądania jedynie skrótów meczowych z sezonu 2019/20, ale kiedy tylko licencja nc+ się skończy myślę, że kibice i w Polsce uzyskają dostęp do meczów na żywo na nowej platformie streamingowej, bez konieczności wykupywania dostępu u operatorów.

Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A:

Zmiany na rynku mediów są nieuchronne. Już dziś staramy się myśleć o tym, jak będą kształtować się preferencje nadawców i kibiców za pięć, a nawet dziesięć lat. Chcemy być przygotowani strategicznie oraz technologicznie, by optymalnie wykorzystać wszystkie te możliwości i dostarczyć naszym fanom jak najlepszy produkt – w wygodny, łatwo dostępny sposób. To nasz najważniejszy projekt technologiczny, bo daje zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o zasięg ligi na świecie, bezpośredni kontakt z kibicami, rozumienie ich oczekiwań oraz komercjalizację zagranicznych praw mediowych. Ta platforma jest ważnym elementem strategii budowy marki i potwierdza miejsce Ekstraklasy wśród najbardziej innowacyjnych lig piłkarskich w Europie.

Jakie ceny? Za miesięczną subskrypcję na ten moment będzie trzeba wydać 6,99 euro miesięcznie lub 49,99 euro za cały sezon. Jest też jednak opcja wykupienia dostępu do jednego wybranego meczu (Pay Per View) za 2,99 euro.

Nowa platforma streamingowa Ekstraklasa.TV już działa, dostępna jest przez przeglądarkę i urządzenia mobilne, w pierwszej kolejności udostępniono aplikację na iOS (jest wsparcie dla Chromecasta i Air Play), z kolei na Androida pojawi się w najbliższym czasie. Natomiast w Smart TV i Apple TV ma się pojawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: Ekstraklasa SA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu