Technologie

Rewolucja na drogach: EcoMotion pokazuje, jak będzie wyglądać ich przyszłość

Kamil Świtalski
Rewolucja na drogach: EcoMotion pokazuje, jak będzie wyglądać ich przyszłość
0

Zagadnienie inteligentnego transportu w ostatnich latach coraz bardziej nabiera na znaczeniu. Pojawia się coraz więcej imprez mu poświęconych — i właśnie mamy przyjemność uczestniczyć w jednej z nich: EcoMotion! 

EcoMotion to dynamiczna społeczność, na którą już teraz składa się ponad sześćset startupów. Działania każdego z nich koncentrują się na inteligentnym transporcie. Na imprezie wszystkie podzielone zostały na pięć kategorii — a każda z nich to kilkudziesięciu wystawców, wśród których spotkać można reprezentantów firm ochoczo opowiadających o swoich projektach. Wśród wydzielonych kategorii znalazły się:

  • autonomiczne i podłączone
  • elektryfikacja i energia
  • mobilność współdzielona
  • miejska mobilność
  • drony i lotnictwo.

Rozwój branży motoryzacyjnej

Właściwie wszyscy wystawcy których można spotkać na imprezie mają coś intrygującego do zaproponowania w kwestii rozwoju branży motoryzacyjnej — ze szczególnym uwzględnieniem implementacji w niej nowoczesnych technologii. Wiele z nich skupia się nie tylko na wygodzie i technologiach jutra, ale przede wszystkim bezpieczeństwie — co niezwykle mnie cieszy. Poza wystawcami w portowym hangarze, przed nim czeka na nas cały pakiet kolejnych projektów. W ogrodzie mamy szansę na własne oczy zobaczyć nowoczesne pojazdy i inne rozwiązania które, kto wie, być może niebawem wypełnią nasze ulice i miejską przeszłość. Wśród nich znalazło się miejsce dla tak szalonych projektów, jak TLT board, czyli... offroadowa deska, która pomoże nam się jeszcze szybciej i wygodniej przemieszczać nawet po terenach, które stanowią największe wyzwanie, a także nowoczesnego systemu parkingowe dla rowerów, który miałby usprawnić zarządzanie nimi na ulicach miast. Zobaczcie sami jak to wszystko wygląda już teraz:

Cała impreza dopiero na dobre się rozkręca — wystawcy kończą dopieszczać swoje stanowiska i prezentacje, a już za chwilę uroczyste otwarcie, po którym wszystko rozrusza się na dobre!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu