9

Drobna, acz niezwykle pomocna aktualizacja Gmaila dla iOS

Poczta Gmail jest jedną z najpopularnijszych usług tego typu, dlatego użytkownicy systemu iOS do niedawna byli niejako skazani na domyślną, systemową aplikację, która nie do końca spełniała ich oczekiwania. Wraz z aktualizacją aplikacji Gmail do wersji 2.0 doczekalismy się wielu wyczekiwanych zmian, a dzisiejsze uaktualnienie, oznaczone numerkiem 2.1, nareszcie wprowadza opcje przechodzenia pomiędzy wiadomościami bez […]

gmail-icon1Poczta Gmail jest jedną z najpopularnijszych usług tego typu, dlatego użytkownicy systemu iOS do niedawna byli niejako skazani na domyślną, systemową aplikację, która nie do końca spełniała ich oczekiwania. Wraz z aktualizacją aplikacji Gmail do wersji 2.0 doczekalismy się wielu wyczekiwanych zmian, a dzisiejsze uaktualnienie, oznaczone numerkiem 2.1, nareszcie wprowadza opcje przechodzenia pomiędzy wiadomościami bez wracania do skrzynki odbiorczej.

Bez wątpienia aplikacja Gmail jest najlepszym sposobem dostępu do poczty od Google na urządzeniach z systemem iOS. Przede wszystkim z powodu synchronizowanej w czasie rzeczywistym skrzynki odbiorczej, czyli powiadomień push. Najnowsza aktualizacja wprowadzająca funkcję bezpośredniego przeskakiwania pomiędzy wiadomościami pozwala także na zarządzanie kilkoma wiadomościami jednocześnie – możemy je np. zarchiwizować czy usunąć.

Photo 27.03.2013 19 33 42 Photo 27.03.2013 19 33 46

Pomiędzy e-mailami nawigujemy za pomocą gestów w prawo i w lewo, zaś funkcje zarządzania wiadomościami znajdziemy teraz na górnym pasku, gdzie znalazło się miejsce tylko dla dwóch z nich. Pozostałe znajdują się pod strzałką – oznaczanie etykietą, oznaczanie jako przeczytana zgłoszenie spamu. Żałuję jedynie, że do tej pory Gmail nie doczekał się opcji zunifikowanej skrzynki odbiorczej dla kilku kont.

Photo 27.03.2013 19 33 58

Ciekaw jestem czy Wy korzystacie z domyślnej aplikacji poczty dla iOS czy wybraliście jedną z alternatyw? Mam tu na myśli także Sparrow, która niestety nie będzie już rozwijana po przejęciu przez Google, lecz pomimo tego w wielu kwestiach przewyższą tę systemową. Na moim leciwym już iPhonie 3GS to właśnie aplikacja od Apple działa najpłynniej i jestem zmuszony do korzystania na co dzień właśnie z niej, zaś Gmail na stałe zagościł na iPadzie.