10

Dowód na to, że Google szykuje swój serwis z muzyką w chmurze?

Wygląda, że mamy dowód na to iż Google szykuje odpowiedź na ostatnio uruchomioną usługę Amazona (plotki o serwisie z muzyką od Google krążą po internecie już od dawna). Chodzi oczywiście o muzykę w chmurze i aplikację do jej odtwarzania na urządzeniach mobilnych. Serwis Tech From 10 (w tej chwili nie obecny w sieci) w jakiś […]

Wygląda, że mamy dowód na to iż Google szykuje odpowiedź na ostatnio uruchomioną usługę Amazona (plotki o serwisie z muzyką od Google krążą po internecie już od dawna). Chodzi oczywiście o muzykę w chmurze i aplikację do jej odtwarzania na urządzeniach mobilnych. Serwis Tech From 10 (w tej chwili nie obecny w sieci) w jakiś sposób dotarł do developerskiej wersji sklepu z aplikacjami na Androida (te przypadkowe wycieki).

W sklepie tym natomiast znalazł najnowszą wersję odtwarzacza muzyki Android Music 3, w której to z kolei w opcjach konfiguracji widać ustawienia związane z streamingiem muzyki. Wszyscy zakładają więc, że jest to jednoznaczny dowód na to, że Google planuje niedługo uruchomić serwis w muzyką w chmurze.

Najlepsze jest jednak to, że nową aplikację do odsłuchiwania muzyki dla androida udało się pobrać w formie umożliwiającej zainstalowanie jej na praktycznie każdym telefonie z Androidem (no dobra nie wiem na jakiej wersji będzie chodziła). Jeśli ktoś z was jest więc zainteresowany zajrzeniem do środka – program można pobrać tutaj.