9

Teraz można grać w Doom Eternal na…lodówce. A na iPadzie wciąż nie

Nie, to nie Skyrim - a pewnie część z Was właśnie tego by się spodziewała. W końcu w pewnym momencie było tej gry tak dużo na różnych platformach, że żartowano właśnie o lodówce. Ale to nie są żarty i w Dooma faktycznie można zagrać na lodówce Samsunga. Jak?

Jak zagrać w Dooma na lodówce Samsunga – poradnik krok po kroku

Potrzebujecie:

  • lodówki Samsunga
  • Xbox Game Pass z xCloud, czyli „Granie w chmurze”
  • pad

I to tyle. Jeden z użytkowników Instagrama zrobił coś dziwnego, ale jak widać działającego. Uruchomił na lodówce Samsunga androidową wersję aplikacji Xbox Game Pass, a następnie włączył Doom Eternal. Zadziałało, choć urządzenie ma pionowy ekran. Okazuje się jednak, że aplikacja ogarnęła temat i wyświetliła grę w pozycji poziomej jedynie na części wielkiego ekranu. Jak rozumiem, wystarczyło już tylko podłączyć pada i oddać się festiwalowi zabijania demonów.

Grać w chmurze od Microsoftu można grać na lodówce, a nie można na iPadzie i iPhonie

To jest dopiero zabawne. Niby zapowiedziano, że usługa Project xCloud będzie dostępny na sprzętach Apple, to jednak cały czas ich użytkownicy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw grania w chmurze w produkcje z Xbox Game Pass. A szkoda, bo choć telefon nie jest do tego najlepszy, to jednak iPady jak najbardziej. Mam nadzieję, że temat zostanie szybko rozwiązany, bo sam chętnie sprawdziłbym kilka gier na swoim iPadzie.

źródło