0

Super inicjatywa polskiego studia. Dodatek do This War of Mine wspomoże dzieciaki

Ciężki ponury klimat polskiego This War of Mine pozwolił nam spojrzeć inaczej na wojnę i tragedie jakie ta ze sobą niesie. To dużo, szczególnie w obliczu większości gier, które pokazują tego typu starcia od bardziej optymistycznej strony. Teraz 11 bit studios postanowiło zrobić coś więcej, wspomóc finansowo dzieciaki. Super pomysł. Dodatek, o którym mowa to […]

Ciężki ponury klimat polskiego This War of Mine pozwolił nam spojrzeć inaczej na wojnę i tragedie jakie ta ze sobą niesie. To dużo, szczególnie w obliczu większości gier, które pokazują tego typu starcia od bardziej optymistycznej strony. Teraz 11 bit studios postanowiło zrobić coś więcej, wspomóc finansowo dzieciaki. Super pomysł.

Dodatek, o którym mowa to tak naprawdę zestaw dzieł autorstwa znanych streetartowców, takich jak na przykład M-City, SeaCreative, Gabriel „Specter” Reese, Emir Cerimovic czy Mateusz Waluś. Ich prace znajdziemy w losowych miejscach w grze, co fajnie zleje się z atmosferą samej produkcji.

Rozszerzenie dostępne będzie w trzech wariantach cenowych – można za nie zapłacić 0,99 euro, 9,99 euro lub 19,99 euro. Ale nie to jest w nim najważniejsze. Wszystkie zyski ze sprzedaży dodatku 11 bit studios przekaże na rzecz War Child – organizacji charytatywnej wspierającej dotknięte przez wojnę dzieci z całego świata. Naprawdę szczytna idea i fajny cel. Mam szczerą nadzieję, że rozszerzenie znajdzie wielu nabywców, bo uśmiech dziecka wart jest więcej niż dziesiątki godzin spędzonych nad klasycznymi DLC, których w dzisiejszych czasach jest całe zatrzęsienie. Jeśli chcecie dołożyć swoje pieniądze do akcji, rozszerzenie możecie je nabyć tu.

Skoro o świetnym This War of Mine mowa, to warto wspomnieć o nagrodzie, jaką kilka dni temu zdobyła gra. Podczas niedawnej konferencji GDC w San Francisco, TWoM otrzymało nagrodę publiczności 17go. Independent Games Festival. Gratulujemy.

grafika: 1

Źródło