1

Disney sięga po twórcę Johna Wicka – to on napisze serial Falcon i Zimowy żołnierz

Premiera platformy Disney+ nadchodzi wielkimi krokami. Firma zbroi się jak może, by w dniu debiutu albo niedługo po nim w ofercie pojawiły się treści niedostępne nigdzie indziej, w tym nowe seriale z uniwersum Marvela, a wśród nich Falcon i Zimowy żołnierz.

Falcon i Zimowy żołnierz to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji Disney, która zagości na powstajacej platformie VOD Disney+. Jej debiut ma odbyć się już tej jesieni i choć niektóre z tytułów trafią na nią całkiem wcześnie – bo serial ze świata Gwiezdnych Wojen pt. The Mandalorian pojawi się już 12 listopada – to na niektóre nowości przyjdzie nam zaczekać sporo dłużej. Plan zakłada bowiem, że serial Falcon i Zimowy żołnierz będzie gotowy na premierę dopiero w sierpniu przyszłego roku, ale chyba nikomu to nie zaszkodzi, jeśli będzie reprezentować odpowiedni poziom.

A oto zadba między innymi scenarzysta Derek Kolstad, twórca Johna Wicka i autor scenariuszy do wszystkich trzech dotychczasowych części. W jego rękach znajdują się też takie projekty jak The Continental (serial w świecie Johna Wicka) oraz Hitman (również serial). Kolstad napisze także fabułę 4. części przygód Johna Wicka. Za kamerą przy serialu Falcon i Zimowy żołnierz stanąć ma Kari Skogland, która nakręciła m. in. odcinki do Opowieści podręcznej oraz odcinek pilot serii NOS4A2 dla stacji AMC – serial będzie miał premierę również za rok w sierpniu.

W jakiej kolejności należy oglądać filmy Marvela?

Poza odgrywającymi główne role Anthonym Mackiem (Falcon) i Sebastianem Stanem (Zimowy żołnierz), na ekranie pojawią się także Daniel Bruhl, powracający jako Zemo oraz Emily Van Camp, która ponownie wcieli się w Sharon Carter. Na temat fabuł serialu nie wiemy oczywiście prawie nic – domniemać można, że skupi się na postaci Falcona i fakcie przejęcia przez niego miana Kapiatna Ameryki po Stevie Rogersie. Fani uniwersum Marvela na pewno zacierają już ręce ze zniecierpliwienia, więc miejmy nadzieję, że jest na co czekać.