6

Digg wychodzi z pudełka

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik. Popularny serwis społecznościowy do wykopywania informacji (tak, mowa o Digg.com) wprowadza ostatnio sporo usprawnień i nowych funkcjonalności. Mamy nowy system komentarzy, długo wyczekiwany silnik rekomendacji, a teraz dochodzi jeszcze plug-in do Firefox. Po zainstalowaniu plug-inu będziemy mogli wykopywać informację prosto z naszej przeglądarki. Wygląda to w sposób następujący. Jeśli strona, artykuł […]

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik.
Popularny serwis społecznościowy do wykopywania informacji (tak, mowa o Digg.com) wprowadza ostatnio sporo usprawnień i nowych funkcjonalności. Mamy nowy system komentarzy, długo wyczekiwany silnik rekomendacji, a teraz dochodzi jeszcze plug-in do Firefox.

Po zainstalowaniu plug-inu będziemy mogli wykopywać informację prosto z naszej przeglądarki. Wygląda to w sposób następujący. Jeśli strona, artykuł na blogu został zgłoszony do Digg w lewym górnym rogu przeglądarki będziemy widzieć ile osób już wykopało tą wiadomość oraz ile jest komentarzy. Inną ciekawą funkcjonalnością jest pojawianie się informacji z Digg w prawnym dolnym rogu. Pojawiają się one mniej więcej tak jak nowe e-maile w Outlooku. Oczywiście można sobie skonfigurować kiedy te powiadomienia mają się pojawiać, np. jak nasz znajomy wykopie nowy news, albo jak news z interesujących nas tematów trafi na stronę główną.

No cóż, pozostaje chyba tylko powiedzieć „Go digg“, jeśli ktoś z Was to robi. Chcę przez to powiedzieć, że plug-in raczej nie przyciągnie wielu nowych użytkowników, a jedynie bardziej przywiąże tych obecnych (i to tych aktywnych).Digg Firefox 3 Extension from Kevin Rose on Vimeo.

Źródło: Techcrunch