Świat

Digg idzie pod młotek za $300 milionów?

GM
Grzegorz Marczak
2

Serwis venturebeat.com dowiedział się z jak podaje sprawdzonego źródła, że plotki o sprzedaży Digg-a nabierają realnych kształtów. Pierwsza fala tego typu informacji pojawiła się przed miesiącem - cena o jakiej wtedy pisały blogi wynosiła 300 milionów dolarów - żaden z właścicieli Digg.com ni...

Serwis venturebeat.com dowiedział się z jak podaje sprawdzonego źródła, że plotki o sprzedaży Digg-a nabierają realnych kształtów.

Pierwsza fala tego typu informacji pojawiła się przed miesiącem - cena o jakiej wtedy pisały blogi wynosiła 300 milionów dolarów - żaden z właścicieli Digg.com nie potwierdził jednak tych informacji.

Tym razem dowiadujemy się, że Digg aby pomóc w procesie sprzedaży zatrudnił mała aczkolwiek wpływową firmę zajmującą się inwestycjami i pośrednictwem Allen & Company. Firma ta ma pomóc właścicielom serwisu znaleźć kupca oraz przeprowadzić proces przejęcia firmy.

Według niektórych obserwatorów rynku internetowego jest to dobry moment na sprzedaż serwisu. Po tym jak Digg skutecznie otworzył się na szerszą tematykę niż technologia i internet jego oglądalność znacznie wzrosła.

Pieniądze z sprzedaży serwisu mogły by pomóc w rozwoju innego projektu autorów digg-a czyli revision3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu