To mnie drażni.

Devil Energy tym razem pojechał po bandzie, z pedofilią w tle daleko nie zajadą już w Polsce

Grzegorz Ułan
40

Ponad rok temu Devil Energy „zasłynął” sugestywnymi grafikami, które wywołały burzę w sieci. Przed chwilą na swoim profilu na Facebooku przekroczyli jednak wszelkie granice i myślę, że w tym kraju ta firma już może być skończona.

W przypadku poprzednich reklam miałem mieszane uczucia, kłuła w oczy prowokacja. Najpierw obraz kobiety, której twarz i usta podciąga do góry ręka mężczyzny z opisem: „Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”. Następnie, po burzy w sieci opublikowali kontrgrafikę z mężczyzna w roli głównej i opisem: „On już wie, w czym za chwilę zatopi usta”. Jednych oburzało, innych zaskakiwała koncepcja. Niemniej dało się to przełknąć, uznając za oryginalny pomysł.

Obie grafiki zniknęły już z profilu tej firmy na FB, obie kontrowersyjne reklamy Devil Energy opisywaliśmy w listopadzie 2017 roku, ale to co dziś uskutecznili nie powinno zostać tylko usunięte i zapomniane.

https://www.facebook.com/DevilEnergy/photos/a.537691866250913/2269708303049252/

To ogromny problem, ból i cierpienie wielu ludzi w Polsce i na całym świecie, którzy doświadczyli tego nieopisanego cierpienia, jakim jest pedofilia. Grafika przedstawia rozebranego chłopca, bez innych osób w tle, ale nawiązuje do poprzednich grafik reklamowych tak sugestywnie, że nie pozostawia nikomu wątpliwości.

Przykre to, że takie akcje mają jeszcze miejsce w polskiej sieci. Mam nadzieję, że zostanie to już teraz ukrócone ostatecznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu