Facebook

Darmowe rozmowy głosowe w Facebook Messengerze już w Polsce!

Konrad Kozłowski
30

Gorąca nowość którą jakiś czas temu ekscytowano się za oceanem trafia do Polski. Darmowe rozmowy głosowe za pomocą aplikacji Messenger od Facebooka są dostępne od dziś w naszym kraju na platformach Android oraz iOS. Co ważne, rozmowy działają nie tylko przy połączeniu Wi-Fi, lecz także poprzez si...

Gorąca nowość którą jakiś czas temu ekscytowano się za oceanem trafia do Polski. Darmowe rozmowy głosowe za pomocą aplikacji Messenger od Facebooka są dostępne od dziś w naszym kraju na platformach Android oraz iOS.

Co ważne, rozmowy działają nie tylko przy połączeniu Wi-Fi, lecz także poprzez sieć 3G, na czym jednak traci jakość rozmowy i jej stabilność. W obydwu przypadkach nawiązywanie połączenia jest jednak całkiem szybkie i sprawne. By wykonać połączenie wystarczy wybrać odpowiedni kontakt w aplikacji i kliknąć ikonkę "i" w prawym górnym rogu. W podglądzie profilu widoczna będzie opcja "zadzwoń za darmo", którą należy wybrać. Wszystkie przyciski jak odbieranie i kończenie połączeń są duże i w odpowiednich kolorach. Podczas rozmowy możliwe jest wyciszenie jej lub przełączenie na głośnik.

Funkcja "zadzwoń za darmo" może być jednak delikatnie myląca - za samą rozmowę ni przyjdzie nam zapłacić, ale w przypadku połączenia 3G będziemy obciążeni kosztami transferu danych. Gdy posiadamy wykupiony pakiet, to taki typ kontktu może być tańszy i łatwiejszy niż zwykła rozmowa telefoniczna, lecz dla osób które nie są w tych sprawach w pełni zorientowane, może stać się to kosztownym interesem. Tym bardziej, gdy na ekranie widzimy znaną twarz, a przycisk "odbierz" aż prosi się o wciśnięcie - pakiet danych, który wykorzystywaliście do wymiany wiadomości tekstowych może nie wystarczyć.

Nie podoba mi się natomiast pewne rozgraniczenie - wideorozmowy dostępne są tylko w desktopowej wersji portalu, zaś rozmowy głosowe tylko pomiędzy użytkownikami aplikacji Messenger. Czy w przyszłości ulegnie to zmianie, a Facebook opanuje każdy typ kontaktu przez Internet? Jak na razie Hangouty od Google nie przekonały mnie do siebie (oprócz tych "starych, dobrych" Hangoutów czyli wideokonferencji), dlatego cieszy mnie kolejna nowość od Facebooka.

A Wy będziecie dzwonić z Facebooka? :)

Aktualizacja: Na darmowe połączenia głosowe za pośrednictwem Internetu pozwalają także podstawowe aplikacje mobilne Facebooka na iOS i Androidzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookFacebook Messenger