17

Darmobranie.pl – a podobno nie ma nic za darmo?

Darmobranie.pl mimo nieco mylącej nazwy (moim zdaniem) to serwis, w którym możemy znaleźć rzeczy, które inni internauci chcą oddać za darmo. Właściwie w tym jednym prostym zdanie można opisać cały serwis. I to właśnie ta prostota spodobała mi się w tym serwisie. Już przy pierwszym kontakcie z serwisem wiemy do czego on służy, na głównej […]


Darmobranie.pl mimo nieco mylącej nazwy (moim zdaniem) to serwis, w którym możemy znaleźć rzeczy, które inni internauci chcą oddać za darmo. Właściwie w tym jednym prostym zdanie można opisać cały serwis. I to właśnie ta prostota spodobała mi się w tym serwisie.

Już przy pierwszym kontakcie z serwisem wiemy do czego on służy, na głównej stronie wyeksponowane jest to co najważniejsze czyli ogłoszenia oraz możliwość wyszukania ogłoszeń z naszej okolicy (województwa lub miasta). Strona z prezentacją przedmiot zawiera informacje takie jak lokalizacja, typ odbioru oraz koszty przesyłki (przeważnie będą obciążały biorącego – ale chyba nie ma się czemu dziwić).Pomysł na Darmobranie.pl spodobał mi się z dwóch powodów. Przede wszystkim jest to wsparcie dla realizacji pewnych potrzeb, które posiadają użytkownicy. Mam w tej chwili w domu 80 kilowy telewizor i od dłuższego czasu zastanawiam się co z nim zrobić. Mogę wprawdzie sprzedać go na Allegor – ale więcej z tym zachodu niż potencjalnego zysku. Korzystając z Darmobranie mogę bardzo szybko rozwiązać mój problem robiąc jednocześnie komuś miły prezent (bo TV jest w dobry stanie).

Kolejna rzecz to możliwość współpracy z potrzebującymi (domy dziecka, samotnych matek itp.) Można przecież szybko rozbudować serwis o listę potrzeb jakie mają takie instytucje. Mamy więc połączenie szczytnych idei z dobrym pomysłem na serwis internetowy. Jak to jednak zwykle bywa wszystko zależy od internautów, ciekawy jestem czy spodoba im się pomysł rozdawania rzeczy za darmo? Czy podchwycą go media? itp.