10

Czyżby Alcatel chciał wskrzesić Palm?

Palm był niegdyś legendą, jeśli chodzi o urządzenia mobilne – to nie ulega żadnej wątpliwości. Telefony sygnowane właśnie tym logo niegdyś uchodziły za najbardziej smart i to one zyskiwały najszersze zainteresowanie wśród osób poszukujących kompleksowego rozwiązania – kalendarza, skrzynki e-mail, organizera w malutkim komputerze. Palm z kretesem przegrał rywalizację z Apple już w 2009 roku, […]

Palm był niegdyś legendą, jeśli chodzi o urządzenia mobilne – to nie ulega żadnej wątpliwości. Telefony sygnowane właśnie tym logo niegdyś uchodziły za najbardziej smart i to one zyskiwały najszersze zainteresowanie wśród osób poszukujących kompleksowego rozwiązania – kalendarza, skrzynki e-mail, organizera w malutkim komputerze. Palm z kretesem przegrał rywalizację z Apple już w 2009 roku, wraz z Palm Pre. Po tym, urządzenia te usunęły się w cień i oddały nowy rynek innym graczom.

Pre nie był smartfonem złym – przegrał tylko dlatego, że już wtedy dystansował go iPhone, a na dokładkę wystartowała Motorola DROID, która niejako rozpoczęła modę na Androida. Tuż po tym i Palm i WebOS zostały sprzedane i zapomniane. Prawa do tej marki pozyskał HP. Dzięki LG jednak WebOS stał się projektem open source.

mynewpalm-logo-touchpad

Wychodzi na to, że marka Palm została sprzedana Alcatelowi – przynajmniej tak mówi kilka niezależnych źródeł. Podejrzenia o tym, że Palm wróci na rynek zaczęły się od tego, że kilku internautów zauważyło, iż poprzednia strona Palm przekierowuje do „mynewpalm.com”, gdzie widnieje logo legendarnego producenta i napis „Coming soon” (czyli „wkrótce”).

Niemalże ostatecznim potwierdzeniem zakupu Alcatela jest fakt, iż na strona pokazuje slogan „Smart Move”. No i jak myślicie, kto używa go jeszcze? Ano Alcatel OneTouch właśnie – czy to się Alcatelowi uda… śmiem jednak wątpić. Nie ma co liczyć na powrót to WebOS, bo to po prostu Alcatelowi by się nie opłacało – należy dalej ciągnąć wózek z Androidem. Konkurentów jest mnóstwo – trudno sie przebić. Cóż, życzę im jak najlepiej, ale… no właśnie. Ja tego niestety nie widzę.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Central