Microsoft

Czy tak będzie wyglądać nowy Skype dla Windows 8? Mam nadzieję, bo Skype tego potrzebuje

KM
Kamil Mizera
18

Od nabycia przez Microsoft Skype’a wiele czasu upłynęło, czasu, w którym firma nic szczególnego nie robiła z tym jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Wielu się zastanawiało, po co w ogóle Microsoft kupił Skype’a, ale odpowiedź obecnie wydaje się jasna: dla swojego nowego systemu, z...

Od nabycia przez Microsoft Skype’a wiele czasu upłynęło, czasu, w którym firma nic szczególnego nie robiła z tym jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Wielu się zastanawiało, po co w ogóle Microsoft kupił Skype’a, ale odpowiedź obecnie wydaje się jasna: dla swojego nowego systemu, z którym komunikator ma być mocno zintegrowany. Już wiadomo, że Skype zostanie zsynchronizowany z nowym Officem, ale jak będzie wyglądał na Windows 8?

W sieci pojawiły się pierwsze przecieki nowego wyglądu Skype’a dla stylu Metro i choć nie są one w żaden sposób potwierdzone, to bardzo prawdopodobne, że właśnie tak ma wyglądać odświeżona odsłona tego komunikatora.

Spoglądając na ten zrzut umieszczony na Twitterze oraz na obrazy z serwisu neowin.net można zobaczyć, że Microsoft wraz z ekipą ze Skype’a całkowicie przebudowali interfejs i dostosowali go do nowego wyglądu Windowsa, a więc oparty będzie na kafelkach i z tego co widać, będzie w trybie pełnoekranowym. Według neowin.net wersja preview działa szybko i bez większych problemów, można się również spodziewać, że wkrótce pojawi się dostępna wersja testowa. Bez wątpienia Skype z tych obrazków jest nastawiony na obsługę dotykiem: wszystkie elementy są duże, po to, aby ułatwić korzystanie z niego.

Nawet jeżeli wygląd ostatecznej wersji miałby się zmienić, to raczej nie będzie on wiele odbiegał od tego, co przedstawiono na powyższych zrzutach. I bardzo dobrze, bo Skype’owi bez wątpienia potrzebne jest odświeżenie. Obecnie interfejs tej aplikacji, moim zdaniem, woła o pomstę do nieba, zarówno pod względem designu rodem z lat 90tych, jak i nawigacji. Zastanawiam się za to, czy w planach jest jakaś odświeżona wersja komunikatora dla tych, którzy nie zamierzają przechodzić na Windowsa 8, no chyba, że Microsoft nie dopuszcza takiej możliwości.

Jak Wam się podoba ten Metro-Skype?

Fota

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSkypeWindows 8metro