17

Corobisz.pl – kolejny polski twitter.

Corobi.pl to kolejny po robisz.pl i thoro.pl/co.robisz/ (adres serwisu to pomyłka) polski klon twittera. Co to jest twitter i do czego służy wszyscy wiemy, to że jest popularny również wszyscy już wszędzie czytali dlatego nie dziwi fakt, iż powstają tego typu serwisy w Polsce. Poprzednio opisywałem serwis robisz.pl, którego autorzy wypuścili na światło dzienne bez […]

Corobi.pl to kolejny po robisz.pl i thoro.pl/co.robisz/ (adres serwisu to pomyłka) polski klon twittera.

Co to jest twitter i do czego służy wszyscy wiemy, to że jest popularny również wszyscy już wszędzie czytali dlatego nie dziwi fakt, iż powstają tego typu serwisy w Polsce. Poprzednio opisywałem serwis robisz.pl, którego autorzy wypuścili na światło dzienne bez jakichkolwiek testów (wiele moich uwag i opisanych problemów zostało błyskawicznie poprawione)

Na tle wyżej wymienionych serwisów corobi.pl wypada chyba najlepiej – od razu zaznaczę, że jestem twittero sceptykiem ale opisując jakiś serwis staram się być obiektywny.

Corobi.pl nie straszy nas graficznym podobieństwem do twittera, od razu dodam iż również nie zachwyca a zielony pasek prawie na środku strony jest dla mnie zagadką?

Jeśli chodzi o funkcjonalność corobi.pl również góruje nad polskim konkurentami. Przede wszystkim serwis działa poprawnie od samego początku (wiem, że powinna to być norma ale ..). Od samego początku w serwisie tym możemy dodawać wpisy na dwa sposoby, poprzez stronę www i poprzez GG. Dodając wpis przez GG mamy do czynienia z botem, który podpowiada nam jak prawidłowo dodać wpis i informuje nas kiedy wpis zostanie poprawnie dodany.


Corobi.pl – nieco lepiej niż konkurencja

Wpisy na serwisie można komentować, informacje o użytkowniku są dostępne pod adresem corobi.pl/Nick_użytkownika, a sam profil gromadzi i pokazuje nam naszą aktywność w serwisie.

Generalnie jak na klon twittera realizuje on wszystkie podstawowe funkcjonalności.
To czego mi brakuje w tym serwisie to : help z opisem do czego jest serwis i jak go używać, nieco lepszej grafiki, informacji o autorach, regulaminu itp. Rozumiem, że są to bardziej sprawy formalne ale moim zdaniem obowiązkowe dla każdego internetowego bytu.

Ważnym elementem, który również wymaga poprawy jest nawigacja, należy sprawdzić wszelkie przejścia między stronami bo na oko widzę, że jest parę zacięć i niedociągnięć. Kontrola ilości znaków w okienku do wprowadzania treści również nieco dziwnie działa.

Czy serwisom typu twitter uda się w Polsce zdobyć popularność? – będąc szczerym uważam, że się nie uda (chyba, że przykleją się do jakiegoś dużego serwisu czy portalu) i to nie dlatego że nie podoba mi się ten pomysł. Nie uda się dlatego iż Polacy moim zdaniem są bardziej racjonalistami i pragmatykami i że na razie brakuje nam spontaniczności. Oczywiście uogólniam ale niestety widzę taką tendencję.