26

Coraz bliżej RTM w Windows 10 Mobile – nowy build przybliża projekt do finalnego stadium

Czym bliżej pierwszych dwóch miesięcy jesieni, tym większe jest zainteresowanie mediów mobilny Windows 10 – i nie jest to nic dziwnego. Microsoft bowiem pokłada spore nadzieje również w tej wersji oprogramowania. Warto nadmienić, że projekt Windows 10 dotyczy całości, a zatem całego portfolio urządzeń obsługiwanego przez nowy system Microsoftu. Zatem, nie dziwne, że od mobilnej […]

Czym bliżej pierwszych dwóch miesięcy jesieni, tym większe jest zainteresowanie mediów mobilny Windows 10 – i nie jest to nic dziwnego. Microsoft bowiem pokłada spore nadzieje również w tej wersji oprogramowania. Warto nadmienić, że projekt Windows 10 dotyczy całości, a zatem całego portfolio urządzeń obsługiwanego przez nowy system Microsoftu. Zatem, nie dziwne, że od mobilnej wersji „dziesiątki” oczekuje się naprawdę wiele.

c59503f5e0fe9925cff7a82332a85edf8cb17103

Gabriel Aul – odpowiedzialny w Microsofcie za Windows Insider zapowiedział kolejną kompilację, która trafi do wszystkich zainteresowanych w ciągu najbliższych dni. Według informacji od niego oraz moich źródeł – kompilacja ta działaniem ma przypominać już bardziej ukończony projekt. Warto zauważyć, że wraz z ukończeniem Windows 10 dla pecetów (choć prace nad nim cały czas trwają – wczoraj wydano kolejną zbiorczą aktualizację) część osób zaangażowanych w odmianę pecetową przeszła do zespołu zajmującego się mobilną odsłoną okienek. To oznacza, że prace ruszają z kopyta. Mimo, że zostało relatywnie mało czasu, należy być spokojnym o jakość oprogramowania .Z Windows 10 było podobnie, a ostatecznie nie można powiedzieć, by Microsoft pod tym względem jakkolwiek spisał się źle. Choć nie powiem, Microsoft Edge lekko mnie zirytował.

2adeab35e5dde711f2958385a1efce1b9c1661bf

Ze zrzutów ekranowych opublikowanych w Chinach nie widać nic nowego i wygląda na to, że Microsoft robi tak, jak obiecał. Zatem w systemie nie znajdziemy już żadnych większych zmian – obecnie wszystko rozbija się o doprowadzenie Windows 10 Mobile do stanu używalności. Jak na razie zabawa z testowymi kompilacjami i używanie ich na co dzień to prawie jak masochizm – tylko w kontekście nowych technologii. Trzeba jednak powiedzieć, że jest dużo, dużo lepiej.

Grafika: 1, 2