Felietony

Codility - Polski startup jednym z zwycięzców w konkursie Europas!

Grzegorz Marczak
21

Brawo i jeszcze raz brawo i szczere gratulacje dla Codility, które w konkursie europejskich startupów zajęło pierwsze miejsce w kategorii Best European Startup Tool For Startups 2010. Dla tych którzy wcześniej nie słyszeli o Codility przypomnę, że jest to aplikacja do zdalnej, automatycznej oceny...

Brawo i jeszcze raz brawo i szczere gratulacje dla Codility, które w konkursie europejskich startupów zajęło pierwsze miejsce w kategorii Best European Startup Tool For Startups 2010.

Dla tych którzy wcześniej nie słyszeli o Codility przypomnę, że jest to aplikacja do zdalnej, automatycznej oceny poziomu umiejętności programistów w procesie rekrutacji. Pomysł i wykonanie został doceniony również podczas konkursu SeedCamp, w którym Codility zajęło pierwsze miejsce wraz z sześcioma innymi serwisami. Nieśmiało wspomnę też, że wymieniałem ten serwis na liście najlepszych startupów w 2009 roku.

Jeśli zaś chodzi o głównego zwycięzcę Winner of The Europas Grand Prix to został nim serwis moshimonsters.com, który pomysłem można porównać do naszego animili.pl (może trzeba było spróbować?) czyli hodowla własnych zwierzaków /potworków i opiekowanie się nimi online.

Najlepszym europejskim startupem 2010 został serwis Flattr.com, który ma pomagać twórcom zarabiać na treściach, które dla internautów dostępne są za darmo. Szczytna idea ale nie bardzo wierzę w jej skuteczność - przeglądam sporo stron internetowych ale nigdy jeszcze nie natknąłem się na guzik z Flattr, który jest częścią całego systemu i powoduje iż dany bloger, autor czy artysta ma szansę na zarobienie pieniędzy.

Informacje o zwycięzcach pozostałych kategorii oraz listy z finalistami znajdziecie na Europejskim Techrunch