9

Coczytać.pl – znajdź sobie książkę.

Od samego początku powstania serwisu podaj.net uważałem, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa mająca szanse na rozwój (i chyba miałem rację). Wprawdzie autorzy nie zdecydowali się do tej pory na zmianę nieco „surowego” wyglądu serwisu co moim zdaniem jest błędem ponieważ w mojej opinii serwis nie jest zbyt czytelny. Podaj.net uruchomiło niedawno wyszukiwarkę coczytać, która […]

Od samego początku powstania serwisu podaj.net uważałem, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa mająca szanse na rozwój (i chyba miałem rację). Wprawdzie autorzy nie zdecydowali się do tej pory na zmianę nieco „surowego” wyglądu serwisu co moim zdaniem jest błędem ponieważ w mojej opinii serwis nie jest zbyt czytelny.

Podaj.net uruchomiło niedawno wyszukiwarkę coczytać, która pomoże ci znaleźć podobne książki do tych, które czytasz. Zasada działania jest banalna – wpisujemy nazwę, autora lub numer ISBN książki a serwis wyświetla nam listę książek tematycznie podobnych.
Wszystko działało by świetnie ale.. mi osobiście brakuje opisu lub recenzji książek, które wyświetlane są jako polecane. Sam tytuł książki nie mówi właściwie nic, klikając na tytuł zamiast przenieść się do opisu danej pozycji mamy kolejną listę książek, które są powiązane z tytułem w który kliknęliśmy.

Osobiście uważam, że odpowiednie zaprezentowanie książki czyli zdjęcie + opis + recenzja to dużo bardziej uatrakcyjniło by serwis coczytać niż samo podanie tytułu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pozyskanie takich informacji nie jest łatwe – pytanie tylko czy jest sens robić serwis gdzie jedyną informacją o polecanej pozycji jest jej tytuł?