Technologie

Co zrobić, gdy w smartfonie brakuje fizycznych przycisków?

Tomasz Krela
Co zrobić, gdy w smartfonie brakuje fizycznych przycisków?
34

Producenci smartfonów oraz sami twórcy systemu Android podążają dla niezrozumiałą dla mnie drogą. Smartfony zostały pozbawione fizycznych przycisków. Obecnie, jeśli jakiś telefon posiada choć dwa przyciski to możesz uznać się za szczęściarza. Oznacza to, że możesz np. wygodnie wykonywać zdjęcia swoi...

Producenci smartfonów oraz sami twórcy systemu Android podążają dla niezrozumiałą dla mnie drogą. Smartfony zostały pozbawione fizycznych przycisków. Obecnie, jeśli jakiś telefon posiada choć dwa przyciski to możesz uznać się za szczęściarza. Oznacza to, że możesz np. wygodnie wykonywać zdjęcia swoim smartfonem. Jednak w serwisie Kickstarter znajdzie się lek dla wszystkich tęskniących za fizycznymi przyciskami w smartfonie, który wyleczy ich skołatane serca.

Pressy to niewielkie urządzenie, zamknięte w styku mini-jack, na którego końcu znajduje się fizyczny przycisk. Pressy należy umieścić w swoim smartfonie w gnieździe słuchawkowym i dzięki temu prostemu zabiegowi nasz smartfon posiadać będzie fizyczny przycisk. Jednak, jak przystało na gadżet z Kickstartera, nie jest to zwykły przycisk.

Jego użytkownik dostanie do dyspozycji aplikację mobilną, dzięki której będzie mógł zaprogramować działanie Pressy. Dla przykładu jedno długie naciśnięcie przycisku może uruchomić aparat fotograficzny, dwa krótkie naciśnięcia diodę LED jako latarkę, a trzy długie naciśnięcia wysłać zdefiniowany wcześniej SMS do dziewczyny np. o treści „Kochanie, stoję w korku, spóźnię się.”.

Możliwości, jakie zaoferuje aplikacja mobilna dla systemu Android są niemal nieograniczone. Tym bardziej, że twórcy aplikacji otrzymają dostęp do API urządzenia. Zatem pole manewru, jakie otwiera się przed użytkownikami, jak i deweloperami będzie ogromne. Użytkownikom pozostaje jedynie nauczyć się korzystać z Pressy, bo ten proces może przypominać naukę języka Morse’a.

Niemniej jednak, Pressy to bardzo ciekawe urządzenie, które w pewien sposób chce naprawić grzechy popełniane przez producentów w projektowaniu smartfonów. Przy tym wszystkim urządzenie jest stosunkowo tanie. Obecnie, by otrzymać Pressy, wystarczy wpłacić na rzecz zbiórki kwotę 20 dolarów, co według mnie jest dobrą ceną za ten gadżet.

W całym tym projekcie jest jeden mały, ale znaczący minus. Używając Pressy nie posłuchamy muzyki z wykorzystaniem tradycyjnych słuchawek. Wiele osób skreśli za to projekt. Nie zmienia to jednak faktu, że Pressy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności finansowania społecznościowego, gdyż na 45 dni przed końcem zbiórki projekt na swoim koncie ma już prawie 130 tysięcy dolarów, które wpłaciło ponad 5700 osób. Może przykład Pressy pokaże producentom smartfonów, że przyciski fizyczne w ich urządzeniach są pożądane przez ich użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidKickStarterSmartfon