0

Co wspólnego mają piątek trzynastego i Walentynki? Twórcy gry Until Dawn wszystko Wam wyjaśnią

Lubię obejrzeć czasem nie wymagające skupienia horrory o nastolatkach, którym przytrafia się coś złego w leśnym domku. Niby temat jest mocno ograny, w praktycznie każdym tego typu filmie dzieje się to samo, a jednak to zawsze „odmóżdżacz” pełną gębą. Dlatego czekam na Until Dawn, czyli wirtualną przygodę w tym właśnie klimacie. Widziałem Until Dawn na […]

Lubię obejrzeć czasem nie wymagające skupienia horrory o nastolatkach, którym przytrafia się coś złego w leśnym domku. Niby temat jest mocno ograny, w praktycznie każdym tego typu filmie dzieje się to samo, a jednak to zawsze „odmóżdżacz” pełną gębą. Dlatego czekam na Until Dawn, czyli wirtualną przygodę w tym właśnie klimacie.

Widziałem Until Dawn na pokazie Sony podczas targów Gamescom w 2012 roku. Wtedy jeszcze gra zmierzała na konsolę PlayStation 3 i miała wspierać kontroler Move. Potem słuch o niej zaginął i ostatecznie ma wylądować na PlayStation 4. Wygląda lepiej (to dobrze), ale pomysł i klimat pozostał ten sam (to też dobrze). Historia jest banalnie prosta, choć w grach nie widzieliśmy zbyt często takich scenariuszy. Grupa młodych osób ląduje w leśnym domku, który nie okazuje się być przyjemnym miejscem na romantyczne spędzenie czasu.

Zwiastun przygotowano z myślą zarówno o dzisiejszym, jak i jutrzejszym dniu. Ręka do góry komu połączenie słów „piątek” i „trzynastego” nie kojarzy się choć trochę z serią horrorów?! Kombinację w tym roku mamy dość ciekawą, najpierw ten niezbyt szczęśliwy dzień, później Walentynki. I zwiastun Until Dawn zgrabnie te dwa tematy łączy. Miłość, wspólnie spędzony czas i czerwień oznaczająca nie płatki róż, ale krew. Oczywiście wszystko podane z odpowiednim dla tego typu popularnych filmów klimacie.

Until Dawn

Muszę przyznać, że Until Dawn to jeden z tytułów, na które w 2015 roku czekam najmocniej. Oby na fajnych zwiastunach się nie skończyło. Ale o tym przekonamy się dopiero latem tego roku, kiedy gra od Supermassive Games trafi na półki sklepowe. Zagramy tylko na PlayStation 4.

grafika: 1,2