Amazon

Co zobaczyć na Amazon Prime Video - klasyki, do których warto wrócić

KK
Konrad Kozłowski
3

Naprawdę dawno nie przyglądaliśmy się ofercie Prime Video od Amazonu, ale grudniowa premeria skłoniła mnie do odnowienia subskrypcji. Korzystając z okazji przejrzałem zawartość katalogu usługi VOD i muszę powiedzieć, że spotkała mnie miła niespodzianka.

Pamiętacie jeszcze sitcom Dwóch i pół (Two and a half men), w którym po kilku sezonach Charliego Sheena zastąpił Ashton Kutcher? Produkcja cieszyła się niemałą popularnością, ale w Polsce nie mieliśmy okazji obejrzeć jej w innym miejscu, niż w telewizji. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w ofercie znajdziemy 12 sezonów tego serialu w bardzo dobrej jakości i z polskimi napisami. Do tej pory prawa do emisji należy tylko i wyłącznie do Comedy Central i po dziś dzień można natrafić na niego w ramówce tego kanału.

CSI: Las Vegas, NCIS oraz Seinfeld po polsku

W przypadku CSI: Las Vegas niestety nie uświadczymy wszystkich serii, ale NCIS, Hawaii Five-O, Blue Bloods oraz Seinfelda już tak. W tym ostatnim nareszcie nie brakuje polskiej wersji językowej - oczywiście mowa o napisach. Co prawda serial ten w dużej mierze opiera się na grach słownych, które najlepiej byłoby rozumieć samemu, ale jeśli język angielski miałby być dla kogoś przeszkodą, to w tym momencie można bez problemu włączyć polskie napisy.  Podobnie sprawa wygląda z serialem Community.

Nie są to może produkcje najnowsze, o których wciąż wiele się mówi, ale nie oszukujmy się - do wielu starszych tytułów warto po prostu wrócić lub zobaczyć je po raz pierwszy.  Skoro do tej pory dostęp do takich seriali był problematyczny, to pojawienie się w Prime Video Amazonu może być dobrą szansą do nadrobienia zaległości. Nasz rynek VOD wciąż jest traktowany po macoszemu przez Amazon, ale i cena subskrypcji nie jest za wysoka - przez pierwsze pół roku płacimy tylko 2,99 euro, a później 5,99 euro miesięcznie. Tutaj należy też przypomnieć, że oferta nie opiera się tylko na nabytych licencjach, ale i produkcjach oryginalnych, do których obejrzenia namawiam każdego. Bosch, Goliath, Sneaky Pete czy Patriot to naprawdę godne uwagi seriale, które na odpowiednim sprzęcie zobaczymy w 4K i HDR.

A 8 grudnia na Amazon Prime Video wraca The Grand Tour z drugim sezonem.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu