15

Co tam Mario Bros. Wolfenstein 3D w przeglądarce dzięki HTML5!

Dosyć niedawno Grzegorz zaproponował Wam Super Mario Bros w oknie przeglądarki i najwyraźniej pojawienie się kolejnych klasyków w tej formie to tylko kwestia czasu. Tym razem dzięki możliwościom HTML5 możemy cieszyć się pełną wersją oldschoolowego Wolfensteina 3D. Nie wpadnijcie przez to w kłopoty w pracy! :) Zapewne większości z Was wcale nie ma potrzeby przedstawiania […]

Dosyć niedawno Grzegorz zaproponował Wam Super Mario Bros w oknie przeglądarki i najwyraźniej pojawienie się kolejnych klasyków w tej formie to tylko kwestia czasu. Tym razem dzięki możliwościom HTML5 możemy cieszyć się pełną wersją oldschoolowego Wolfensteina 3D. Nie wpadnijcie przez to w kłopoty w pracy! :)

Zapewne większości z Was wcale nie ma potrzeby przedstawiania tego tytułu z 1992 roku, gdyby ktoś jednak nie miał jeszcze okazji przemierzać korytarzy hitlerowskiej twierdzy opowiem po krótce – w grze wcielamy się w rolę amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia Williama Josepha Blazkowicza, który próbując wydostać się z niewoli musi stawić czoło zastępom niemieckich żołnierzy i psów strażniczych. Sterowanie jest banalnie proste: poruszamy się za pomocą strzałek, strzelamy CTRL, a drzi otwieramy spacją, przyspieszamy shiftem.

Clipboard02

ID Software jest znane z nieco bardziej wyrozumiałej polityki i otwartości na takie inicjatywy, dlatego raczej mało prawdopodobne jest, by autorzy gry w wersji przeglądarkowej mieli jakiekolwiek problemy, bądź zostali poproszeni o zamknięcie dostępu. Co ciekawe, grę można dodać także w formie skrótu do przeglądarki Chrome. A to nie wszystko – zapowiedziana została także mobilna wersja gry!

Bez zbędnego gadania – zapraszam do gry!