5

Co się dzieje w ciągu jednej sekundy na YouTube? [do kawy]

YouTube to nieustannie wrzący kocioł kreatywności. Bez przerwy pojawiają się na nim nowe filmy i filmiki, oglądane przez miliony ludzi na całym świecie. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie czasu trzeba spędzić na tym serwisie, aby zobaczyć chociażby ułamek tego, co się na nim ukazuje? Otóż w ciągu tylko jednej sekundy na YouTube dodawane jest […]

YouTube to nieustannie wrzący kocioł kreatywności. Bez przerwy pojawiają się na nim nowe filmy i filmiki, oglądane przez miliony ludzi na całym świecie. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile właściwie czasu trzeba spędzić na tym serwisie, aby zobaczyć chociażby ułamek tego, co się na nim ukazuje?

Otóż w ciągu tylko jednej sekundy na YouTube dodawane jest 60 minut materiału wideo! W dwie godziny na ten serwis trafia materiał, którego obejrzenie zajęłoby 9 miesięcy, a w ciągu 10 dniu aż 100 lat oglądania:

 

Ale to nie koniec ciekawych faktów, więcej dostarcza ich fajnie przygotowany serwis onehourpersecond.com. W czasie oglądania filmików, które do YouTube zostały dodane tylko w ciągu 48 sekund rośnie prawie 2 metrowy bambus, zaś ilość godzin materiału filmowego dodawanego tylko w ciągu 1 minuty i 3 sekund odpowiada czasowi, który jest potrzebny, aby na świecie urodziło się milion dzieci. Godzina dodawania filmików odpowiada okrążeniu przez astronautę księżyca kosmicznym spacerkiem (to „tylko” 5 miesięcy).

Trudno czasami uświadomić sobie ogrom materiałów, które trafiają na YouTube:)

Warto również wspomnieć, że YouTube ogłosił niedawno Twój Festiwal Filmowy – międzynarodowy konkurs na 15 minutowy film, którego zwycięzca dostanie 500 tysięcy dolarów na realizację profesjonalnego filmu.