10

Co możesz zrobić, jeśli Pingwin dopadł i Twoją stronę?

O nowej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google pisaliśmy parę dni temu. Dziś już wiemy, iż nowa aktualizacja nosi nazwę Pingwin. Informuje o niej i instruuje, co my możemy zrobić z efektami tej aktualizacji, na swoim profilu na Twitterze – Matt Cutts. Podany przez niego link przenosi nas do formularza, gdzie możemy złożyć odwołanie do Google. Uzasadniając […]

O nowej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google pisaliśmy parę dni temu. Dziś już wiemy, iż nowa aktualizacja nosi nazwę Pingwin. Informuje o niej i instruuje, co my możemy zrobić z efektami tej aktualizacji, na swoim profilu na Twitterze – Matt Cutts.

Podany przez niego link przenosi nas do formularza, gdzie możemy złożyć odwołanie do Google. Uzasadniając dlaczego uważamy, iż nasza strona nie powinna być dotknięta tą aktualizacją.

Oczywiście, jeśli uznamy, że zgodnie z założeniami tejże aktualizacji, niektóre strony uniknęły kary, możemy również pomóc Google w ich namierzeniu pod tym adresem. W swoim raporcie należy zawrzeć słowo „penguin”.

Odczuliście już może efekt pingwina w swoich serwisach po 24 kwietnia?