16

citysniper.pl – jeszcze jeden do zakupów grupowych

Mamy kolejny serwis oferujący zakupy grupowe, czyli citysniper.pl (link polecający). Serwis startuje od razu z ofertami w trzech miastach Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Jeśli dobrze liczę to już 5 klon Groupona w Polsce, na liście mamy CityDeal (kupiony przez Groupona), fastdeal.pl, gruper.pl i grupust.pl. Naprawdę zrobiło się w tej kategorii już dość ciasno, choć warto […]

Mamy kolejny serwis oferujący zakupy grupowe, czyli citysniper.pl (link polecający). Serwis startuje od razu z ofertami w trzech miastach Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Jeśli dobrze liczę to już 5 klon Groupona w Polsce, na liście mamy CityDeal (kupiony przez Groupona), fastdeal.pl, gruper.pl i grupust.pl.

Naprawdę zrobiło się w tej kategorii już dość ciasno, choć warto zwrócić uwagę, że już teraz mamy zdecydowanych liderów i tych którym chyba nie uda się dotrzeć do większej liczby internatów i co ważniejsze sklepów i firm usługowych.

Czym różni się citysniper.pl od innych? Moim zdaniem niczym. Serwis wygląda bardzo podobnie do swoich konkurentów, działa na identycznych zasadach. To, czym można wyróżnić się w tłumie w tej dziedzinie to ciekawa oferta i tutaj autorzy serwisu obiecują inną jakość:

Nauczeni tymi wszystkimi błędami popełnianymi przez inne serwisy z grupowymi zakupami obiecujemy, że w CitySniper zawsze będzie można znaleźć najlepsze i najciekawsze oferty, bez haczyków i bez małego druku pod spodem. Jeśli mamy ofertę w restauracji, to na dania główne. Jeśli są jakieś dodatkowe warunki, zawsze będą opisane dużym drukiem. Liczymy, że ta przejrzystość i uczciwość pomoże nam zbudować lojalną grupę użytkowników – osób zainteresowanych różnymi usługami w miastach, w których mieszkają i chętnych do cieszenia się życiem za pół ceny.

Wbrew pozorom duża liczba serwisów oferujących zakupy grupowe wcale nie oznacza, że my klienci mamy większy wybór. Należy pamiętać o tym, że aby oferta została zrealizowana muszą zostać spełnione warunki ilościowe. Możemy, więc mieć w serwisie wspaniałą ofertę na dobry obiad w świetnej restauracji, ale jeśli nie zbierze się odpowiednia ilość zainteresowanych to taniego posiłku nici (nie odnoszę się w tym kontekście jedynie do citysniper.pl)

PS. Moim zdaniem można byłoby serwisy z zakupami grupowymi wzbogacić o funkcje sugerowania miejsc, w których internauci byliby zainteresowani rabatem. Im więcej zgłoszeń tym większa szansa na realizację późniejszej transakcji itp.

PS2. W artykule podałem linki polecające czyli od każdego zakupy dostanę 5 PLN na własne zakupy :) Jak uzbieram na obiad to zaproszę kogoś z czytelników:)