Startups

Citilia.pl - błyskawiczna rezerwacja miejsca w restauracji przez internet

Gniewomir Świechowski
Citilia.pl - błyskawiczna rezerwacja miejsca w restauracji przez internet
39

Lubię proste pomysły i realizację, bo z reguły sprawdzają się najlepiej. Citilia.pl to jeden z nich. Sposób na rezerwację miejsca w restauracji przez internet - bez googlowania za numerem telefonu, dzwonienia i całego czasochłonnego ceremoniału. Wchodzisz, podajesz gdzie i kiedy chcesz zjeść oraz ja...

Lubię proste pomysły i realizację, bo z reguły sprawdzają się najlepiej. Citilia.pl to jeden z nich. Sposób na rezerwację miejsca w restauracji przez internet - bez googlowania za numerem telefonu, dzwonienia i całego czasochłonnego ceremoniału. Wchodzisz, podajesz gdzie i kiedy chcesz zjeść oraz jak się z tobą skontaktować w celu potwierdzenia. Tyle.

Ostatnio w kontekście Corkboard.me znęcałem się trochę nad startupami, które nie potrafią przekazać użytkownikowi o co w nich chodzi. Citilia.pl nie ma tego problemu, bo szybko i zgrabnie wprowadza w użytkownika po co istnieje - choć brakuje trochę informacji, w jaki sposób i w jakim czasie zostanie potwierdzona dokonana za pomocą serwisu rezerwacja.

Wyjątkowo podoba mi się minimalistyczna strona główna - gdzie poza małym odnośnikiem do regulaminu, strony "O nas" i możliwość dodania własnego lokalu znajduje się już tylko formularz rezerwacji. Brak zbędnych elementów.

Niestety, serwis działa jak na razie tylko w Warszawie. Jednak - sądząc po designie - Marcin Mieszek przewidział, że w miejscu wpisanej na sztywno stolicy pojawi się prędzej czy później możliwość wybrania miasta.

Wystartował z ponad 1000 restauracji, więc od początku jest użytecznym narzędziem, a nie szkieletem. Model biznesowy przewiduje pobieranie od restauracji skromnej opłaty od każdego zarezerwowanego miejsca i wydaje się być racjonalny tak ze strony rezerwującego - za darmo, samego serwisu i restauracji, która ma szansę dodatkowo zarobić na klientach, którzy szukali innego lokalu nie mogąc się dodzwonić. Wychodzi relacja Win-Win-Win między wszystkimi zainteresowanymi. Oby tak dalej.

Jednak skromne opłaty to tylko część historii:

Restauracjom dostarczamy kompletne oprogramowanie, pozwalające na rezerwację on-line poprzez citilia.pl lub stronę www restauracji. Lokale korzystajęce z naszej Księgi Rezerwacji On-Line skutecznie zastępują tradycyjny papierowy system rezerwacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie automatycznie zweryfikować dostępność miejsc i przyspieszyć proces rezerwacji - zarówno restauracjom, jak i ich klientom. Korzystanie z naszego serwisu umożliwia również na kontakt z klientami restauracji aby zachęcić ich do powrotu.

Współpracujemy również z restauracjami korzystającymi z tradycyjnych metod rezerwacji. W takiej sytuacji pracownicy citilia.pl potwierdzają każdorazowo dostępność miejsca telefonicznie. Dajemy tym samym nawet najmniejszym restauracjom i kawiarniom dostęp do ogromnej grupy nowych klientów - użytkowników citilia.pl.

Nie ma to, jak sprzedawać dwa produkty w jednym opakowaniu. ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu