73

[Aktualizacja] Chmura Oktawave właśnie zalicza pierwszą dużą awarię

Cała chmura Oktawave jest już od ponad pół godziny niedostępna, w związku z tym nie działają nasi Niezgrani.pl oraz wiele znanych i popularnych blogów oraz usług. Między innymi Zenbox, Spidersweb, jestKultura.pl itp. Na chwilę obecną nie wiadomo co się stało, na stronie firmowej na Facebooku nie ma jeszcze żadnych informacji. Wysłałem mail z pytaniem do […]

Wyniki-Szukania-w-Grafice-Google-dla-http___pcarena.pl_files_tinymce_uploads_mat_prasowe_listopad_Logotyp_Oktawave

Cała chmura Oktawave jest już od ponad pół godziny niedostępna, w związku z tym nie działają nasi Niezgrani.pl oraz wiele znanych i popularnych blogów oraz usług. Między innymi Zenbox, Spidersweb, jestKultura.pl itp. Na chwilę obecną nie wiadomo co się stało, na stronie firmowej na Facebooku nie ma jeszcze żadnych informacji. Wysłałem mail z pytaniem do Oktawave ale nie mam pewności, że dojdzie ponieważ serwery pocztowe mogą być na tej samej infrastrukturze.

Czekamy na oficjalny komunikat o awarii. W przypadku usług w chmurze tego typu wydarzenie jak awarie są zawsze mocno komentowane ponieważ to właśnie tego typu usługi mają być bezpiecznym i pewny rozwiązaniem. Bardzo jestem więc ciekawy jak komunikacyjnie Oktawave wybrnie z tej sytuacji i co się tak naprawdę dzisiaj wydarzyło.

Dodam, że osobiście uważam, iż nie ma systemów bezawaryjnych i takie same awarie zdarzały się największym. Jestem więc daleki od „strzelania” do kogokolwiek z powodu tej niedostępności o ile oczywiście będzie ona dobrze i jasno skomunikowana klientom do których również należę.

[Aktualizacja]

Maciej Kuźniar właśnie poinformował na Facebooku, że infrastruktura Oktawave jest pod silnym atakiem typu DDos.

Oktawave

Aktualizacja 2

Problem a atakami został ostatecznie rozwiązany. Oktawave na Facebooku wyjaśnia co się stało, czym była spowodowana przerwa i jak sobie poradzili z atakiem DDos. Swoją drogą ciekawy jestem który serwis był atakowany skoro celem był jeden z klientów a nie generalnie infrastruktura.