0

Chad Hurley o prawach autorskich, dochodach i streamingu na YouTube

Twórca serwisu YouTube – Chad Hurley w rozmowie z Spencerem Kelly z BBC dyskutował ostatnio na temat praw autorskich, modeli zarabiania oraz streamingu wideo w swoim serwisie. Stwierdził on między innymi, że gdy zakładał YouTube, nie był zaznajomiony z problematyką ochrony praw autorskich. Hurley zauważył także, że wiele firm jest bardzo zainteresowanych zamieszczeniem na YouTube […]

Twórca serwisu YouTube – Chad Hurley w rozmowie z Spencerem Kelly z BBC dyskutował ostatnio na temat praw autorskich, modeli zarabiania oraz streamingu wideo w swoim serwisie. Stwierdził on między innymi, że gdy zakładał YouTube, nie był zaznajomiony z problematyką ochrony praw autorskich.

Hurley zauważył także, że wiele firm jest bardzo zainteresowanych zamieszczeniem na YouTube swoich materiałów, w przeciwieństwie do Viacom, które pozwało serwis w związku z publikowanymi przez użytkowników, wyprodukowanymi przez koncern programami telewizyjnymi oraz filmami.

Na temat modeli zarabiania, Chad powiedział, że serwis ma zamiar skupić się na reklamach wideo, a także promować produkty (filmy dvd etc.) i tak jak dotychczas publikować reklamy kontekstowe. Twórca YouTube zapytany przez dziennikarza BBC o koszty prowadzenia i hostingu serwisu, nie chciał podzielić się żadnymi danymi.

Poza tym, Hurley zapytany o streaming w serwisie stwierdził, że w tej chwili rozpatrywane są rożne modele takiej usługi lecz w chwili obecnej nie jest to dla YouTube priorytet.

Źródło: CenterNetworks