29

[CES2015] – Sony z nowym Walkmanem, ultracienkimi TV 4K z Androidem i odpowiedzią na Google Glass

Nie byłem pewien co do tegorocznych planów Sony. Od pewnego czasu Japończycy radzą sobie coraz lepiej, ale gdy tylko udaje im się co nieco poprawić swoją sytuację, potrafią znów zapędzić się ze swoimi wizjami i nie pokazują tego, czego można by od nich oczekiwać. Tym razem jest inaczej. Telewizory Bravia 4K z Android TV Jak […]

Nie byłem pewien co do tegorocznych planów Sony. Od pewnego czasu Japończycy radzą sobie coraz lepiej, ale gdy tylko udaje im się co nieco poprawić swoją sytuację, potrafią znów zapędzić się ze swoimi wizjami i nie pokazują tego, czego można by od nich oczekiwać. Tym razem jest inaczej.

Telewizory Bravia 4K z Android TV

eydevaow4ay1fkmsvuoe

Jak się można było spodziewać, Sony zaprezentowało swoje nowe modele telewizorów BRAVIA. W odróznieniu od zeszłego roku, wczorajsza prezentacja okazała się ciekawa, ponieważ telewizory nareszcie stają się smart nie dzięki autorskim platformom producentów, a rozwiązaniom, które mają znacznie większe szanse na spory wzrost popularności.

fodapiw4efdwyo5tofnk

Tą platformą jest naturalnie Android TV od Google i funkcja Google Cast, która zadebiutowała również wczoraj. Nowe telewizory oferują przekątne od 43 do 75 cali. Wsród nich znalazły się modele, które w najcieńszym miejscu mają 4,9 milimetra grubości. Wewnątrz telewizorów 4K znalazł się nowy procesor nazywany przez Sony X1, który ma zapewnić naturalnie jeszcze lepszą jakość wyświetlango obrazu. Sterowanie telewizorem odbywać się będzie przy pomocy pilota ze sporych rozmiarów touchpadem, który ma zapewnić wygodę obsługi Android TV.

Nowa wersja SmartWatch 3

02 SmartWatch3 stainless steel back

„Elegancki, stalowy” – tak Sony przedstawia nowe wydanie swojego smartwatcha z Android Wear. Zegarek będzie można kupić z metalowym paskiem lub skórzanym, co nareszcie stawia produkt Soy pomiędzy innymi urządzeniami z tą platformą, które faktycznie mogą rywalizować z tradycyjnymi zegarkami. O ile oczywiście przypadnie Wam do gustu nieokrągły ekran. Docenić należy jednak największą na rynku smartwatchy z Android Wear baterię (2 dni pracy), obecność GPS i możliwość bardzo wygodnej wymiany paska.

SmartEyeglass

vrg_vho_291_sony_smarteyeglass_still_1024.0.0

O odpowiedzi Sony na Google Glass mówimy od pewnego czasu, a w marcu deweloperska wersja ma już trafić do pierwszych chętnych. W odróżnieniu od produktu Google, okulary Sony prezentują obraz przed obydwoma oczami. Nawigacja odbywa się za pomocą specjalnego pilota o kształcie krążka hokejowego. SmartEyeglass Attach!, będące konsumencką wersją produktu, połączyć można ze standardowymi okularami. Do dyspozycji użytkownika będzie mikroekran OLED o rozdzielczości 640 na 400 pikseli, a w środku znalazł się procesor ARM, Bluetooth, Wi-Fi, akcelerometr.

Walkman powraca!

Clipboard

Zgodnie z oczekiwaniami Sony zaprezentowało również nowy model odtwarzacza Walkman. Jego możliwości nie są niespodzianką – choć urządzenie oparto o Androida 4.2, to wszystko co znalazło się w środku oraz sposób konstrukcji odtwarzacza ukierunkowują ZX2 na słuchanie muzyki. Obecność technologii Clear Bass i rozbudowanego equalizera pozwalają „wycisnąć” z ulubionych utworów jak najwięcej, a lista wspieranych formatów zawiera: DSD, WAV, AIFF, FLAC, Apple Lossless. Bateria pozwala na odtwarzanie muzyki przez 60 godzin, a wbudowana pamięć wynosi 128 gigabajtów. Sony przygotowało nową technologię LDAC, opartą o Bluetooth, pozwalającą na transfer trzykrotnie większej ilości danych w tym samym czasie – dzięki temu bezprzewodowe słuchanie muzyki nie musi oznaczać już rezygnacji z jakości. Na boku urządzenia znalazły się wszystkie przyciski pomocny przy kontrolowaniu odtwarzania, co jst bardzo ciekawym pomysłem. Do sprzedaży trafi na wiosnę tego roku.

Zdjęcia: Sony, The Verge, TNW.