15

Blip też ma swoje screencasty (nawet już dwa)

Wczoraj mogliście zobaczyć przedpremierowy pokaz Flakerowego screencasta, który przypomina filmiki w stylu CommonCraft („Flaker in Plain Polish”). Nie wiem czy jest to zbieg okoliczności, ale również wczoraj pojawił się screencast „Blip od podstaw”, przedstawiający czym jest blip i w jaki sposób zakłada się konto. Autorem jest Paweł Nowak prowadzący na codzień blog Appleblog.pl Niedługo później […]

Wczoraj mogliście zobaczyć przedpremierowy pokaz Flakerowego screencasta, który przypomina filmiki w stylu CommonCraft („Flaker in Plain Polish”).

Nie wiem czy jest to zbieg okoliczności, ale również wczoraj pojawił się screencast „Blip od podstaw”, przedstawiający czym jest blip i w jaki sposób zakłada się konto. Autorem jest Paweł Nowak prowadzący na codzień blog Appleblog.pl


Niedługo później ukazał się kolejny film promujący blipa – tym razme bardziej w stylu flakerowej produkcji

Przyznam, że oba serwisy mają kapitalne instrukcje video chociaż jak usłyszałem, że blip jest czymś nowym i jeszcze nie okrzepł to szybko sprawdziłem, że ta nowość krzepnie od maja /czerwca 2007 roku.

Uważam, że produkcje blipa i flakera warto promować w internecie, przede wszystkim pokazują one w łatwy i zrozumiały sposób czym są serwisy tego typu (microbloging, lifestreaming) a po wtóre mogą być przykładem dla innych na to jak skutecznie promować i tłumaczyć działanie swoich serwisów.