Czas zamknąć ankietę w której wybieraliście najlepszy polski serwis mikroblogowy. Zwycięzcą deklasującym rywali ilością głosów (1179) został Blip. Na drugim miejscu znalazł się Śledzik.pl z 651 głosami, ostatnie miejsce na podium zajął Flaker – 598 głosów. Teoretycznie nie powinno się z tego typu ankiety wyciągać wniosków bo np. na śledziku oficjalnie agitowano do głosowania czego […]

Czas zamknąć ankietę w której wybieraliście najlepszy polski serwis mikroblogowy. Zwycięzcą deklasującym rywali ilością głosów (1179) został Blip. Na drugim miejscu znalazł się Śledzik.pl z 651 głosami, ostatnie miejsce na podium zajął Flaker – 598 głosów. Teoretycznie nie powinno się z tego typu ankiety wyciągać wniosków bo np. na śledziku oficjalnie agitowano do głosowania czego jak przypuszczam nie było na pingerze, spinaczu itp.Jednak to, że Blip (mimo akcji Śledzika, która nie była tak efektywna jak myślałem) zajął pierwsze miejsce z prawie dwa razy większą ilością głosów niż serwis Naszej Klasy moim zdaniem pokazuje jak silną i solidarną społeczność ma ten mikroblog.

Flaker który cały czas goni Blipa (i to goni skutecznie biorąc pod uwagę brak wsparcie ze strony jakiegokolwiek „wielkiego brata”) również osiągnął bardzo dobry wyniki – co też nie jest niespodzianką bo tak samo jak w przypadku Blipa, Flakerowicze też są bardzo zżyci ze sobą i serwisem.