33

BLIK już dostępny w Banku Pekao. Prawdopodobnie za tydzień Apple Pay

BLIK w Banku Pekao
Drugi największy bank w Polsce - Bank Pekao udostępnił dziś swoim klientom mobilne płatności BLIK. To będzie duży zastrzyk popularności tego rozwiązania płatniczego PSP, który jeszcze bardziej spopularyzuje BLIK-a w Polsce.

Kiedy pierwszy raz pisałem Wam o planach udostępnienia BLIK-a przez Bank Pekao, nazwałem to zamarznięciem piekła, gdyż bank ten długo opierał się przed tą formą płatności, a jak się okazuje teraz w jednym miesiącu może wprowadzić dodatkowo jeszcze Apple Pay. Jak donosi branżowy serwis Cashless, to jeden z tych banków które intensywnie testują te płatności od Apple, które mają być udostępnione jeszcze między innymi przez Alior Bank, Bank Zachodni WBK czy mBank.

BLIK w Banku Pekao

Ale wróćmy do tego, co już tu i teraz. Klienci Banku Pekao od dziś mogą już korzystać z kodów BLIK-a realizując płatności przez internet czy w sklepach stacjonarnych przez terminale płatnicze oraz z wypłat z bankomatów.

Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności:

W dzisiejszych czasach klienci oczekują od swojego banku czegoś więcej niż dobrej oferty handlowej: atrakcyjnych kredytów czy korzystnie oprocentowanych lokat. Klient oczekuje stałego, szybkiego, wygodnego i bezpiecznego dostępu do swoich pieniędzy. Dlatego wprowadzenie funkcji BLIK do aplikacji PeoPay było po prostu naturalnym krokiem w rozwijaniu naszej oferty.

Aby zacząć korzystać z płatności BLIK, wystarczy zaktualizować aplikację PeoPay dostępną na smartfony z Androidem i iOS (od 19.06.2018). W najbliższym czasie dodana ma być w niej opcja płatności na numer telefonu P2P oraz płatności w terminalach własnych Banku Pekao.

Źródło: Bank Pekao.