Dawny america online – teraz AOL wkroczył na rynek polski (ruch ten był zapowiadany od jakiegoś czasu). Wkroczył i dumnie prezentuje to co ma do zaoferowania polskiemu internaucie – a niestety na początku nie jest tego wiele. Przede wszystkim komunikator, którego chyba prawie nikt w Polsce nie używa. Kolejny serwisem który, rzuca się w oczy […]

Dawny america online – teraz AOL wkroczył na rynek polski (ruch ten był zapowiadany od jakiegoś czasu). Wkroczył i dumnie prezentuje to co ma do zaoferowania polskiemu internaucie – a niestety na początku nie jest tego wiele.

Przede wszystkim komunikator, którego chyba prawie nikt w Polsce nie używa. Kolejny serwisem który, rzuca się w oczy są plotki (yeaah), potem mamy 16MB na pocztę, horoskopy i serwis video (reszta pominę milczeniem).Głównym dostawcą news-ów dla AOL w Polsce jest PAP także w tej kwestii również portal nas nie zaskoczy. Wygląd serwisu jest niemal identyczny (lub identyczny) z tym co prezentuje ogólnoświatowy portal AOL.com i niestety nie urzeka – w tych czasach wygląda raczej jak zgrabnie wdrożony CMS niż portal o „dużym polu rażenia”.

Podsumowując, AOL nie zrobił chyb na nikim wrażenia – nie wiem jaka będzie strategia rozwoju ale patrząc na nasze portale jakoś nie wierzę że akurat ten nowy gracz może coś zdziałać.

PS. AOL z operą na razie nie współpracuje.