Płatności i bankowość

Bezpłatny i bezwarunkowy rachunek w Citi Handlowy. Tak serio!

Grzegorz Ułan
Bezpłatny i bezwarunkowy rachunek w Citi Handlowy. Tak serio!
13

Jeśli Bank Handlowy wprowadza bezpłatne konto bankowe, to znaczy, że już niedługo w każdym banku tak będzie. Bank Citi Handlowy wręcz utożsamiany był z drogim rachunkiem, teraz kiedy każdy bank musi udostępnić bezpłatny rachunek podstawowy, zmienia zupełnie podejście do tematu.

Można powiedzieć, że jednak się da i nie trzeba płacić bankom za obracanie naszymi pieniędzmi. Kiedy próbowałem znaleźć w Polsce bezpłatne i bezwarunkowe konto osobiste, okazało się, że można je założyć jedynie w 3 bankach - Nest Konto w Nest Bank, Orange Finanse, Konto Idealne w Idea Bank.

Niemniej, od kiedy wiadomo już, że bezpłatny rachunek podstawowy każdy z banków będzie musiał mieć w swojej ofercie, wiele banków w Polsce znacznie uprościło swoją dotychczasową ofertę, pozbywając się wielu różnych kont i wprowadzając w ich miejsce jedno konto. Zrobił tak Bank Zachodni WBK wprowadzając do oferty Konto jakie Chcę, Alior Bank – Konto Jakże Osobiste, Getin Bank – Konto Proste Zasady, Konto Przekorzystne – Bank Pekao czy ostatnio Credit Agricole – Konto dla Ciebie.

Większość z nich jest bezpłatna w podstawowym użyciu po spełnieniu warunków, typu określona kwota miesięcznych wpływów czy określona liczba transakcji bezgotówkowych w miesiącu, po ich spełnieniu możemy korzystać z bezpłatnego konta czy z bezpłatnej karty debetowej.

Citi Handlowy poszedł jednak dalej, sam w to nawet nie wierząc i dopytując się na swojej stronie czy na serio to zrobili. Tak serio, nowe konto Citi Priority jest całkowicie za darmo i bezwarunkowe, z jednym malutkim wyjątkiem.

Bezwarunkowe 0 zł jest za prowadzenie konta, za kartę debetową i za przelewy krajowe, dokonywane przez bankowość internetową. Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce również będą bezpłatne, jeśli wyrazimy zgodę na przetwarzanie naszych danych. Dodatkowo, jeśli uruchomimy linię kredytową, będzie ona również bezpłatna przez okres 7 dni.

O co chodzi z ty rachunkiem podstawowym, że banki dwoją się i troją, byśmy nie porzucali swoich dotychczasowych kont na ich rzecz? Od 8 sierpnia, w każdym banku w Polsce musi pojawić się w ofercie bezpłatne konto, dla osób, które nie posiadają konta w żadnym innym banku. Obejmować ma ono bezpłatne prowadzenie rachunku, 5 przelewów/płatności kartą w miesiącu, 5 transakcji w bankomatach i wpłatomatach w kraju nienależących do danego bank oraz wszystkie wpłaty i wypłaty w bankomatach należących do banku, w którym zakładany jest rachunek. Dopiero po osiągnięciu tych limitów, mogą być naliczane opłaty, ale nie wyższe niż stosowane przez bank dla innych klientów w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Najwidoczniej banki obawiają się, że Polacy zaczną rezygnować ze swoich rachunków, by założyć sobie takie bezpłatne. To dobrze dla nas, bo w końcu możemy zacząć korzystać z wybranych usług bankowych za darmo. Niektóre banki już aktualizują swoje regulaminy o rachunek podstawowy, ale jednocześnie uatrakcyjniają ofertę dotychczasowych rachunków. Na przykład Bank Zachodni WBK od 8 sierpnia znosi opłaty dla klientów indywidualnych za przelewy Express Elixir lub Blue Cash, za zlecenia stałe oraz przelewy internetowe dokonywane za pośrednictwem Przelewy24.

Więcej szczegółów i regulamin nowego konta Citi Priority znajdziecie na dedykowanej ofercie stronie - Citi Handlowy. Oferta dostępna będzie do 31 grudnia 2018 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu