2

ASUS ma nowe laptopy dla kreatywnych. Oto ProArt Studiobook

Gdybym miał powiedzieć cokolwiek o laptopach, to na pewno tyle, że te urządzenia bardzo mocno się sprofesjonalizowały. ASUS wydaje się zapewniać potrzeby grona, które potrzebuje przede wszystkim ciekawych i wydajnych sprzętów do pracy. Najlepszym tego dowodem wydaje się być flagowy model serii ProArt Studiobook One (W590) z kartą NVIDIA® Quadro RTX™ 6000 oraz procesorem Intel® Core™ i9.

15-calowy laptop z wymienionymi w leadzie podzespołami wyposażono w ekran 4K UHD z odwzorowaniem kolorów na poziomie Delta-E < 1 (podobnie jak w przypadku modelu ROG Phone II, który opisaliśmy osobno tutaj). Jak podaje producent, są to sprzęty idealne do pracy nad projektami graficznymi lub oprogramowaniem.

https://youtu.be/hCvtww_3YbE

Ale jest jeszcze inny przedstawiciel serii ProArt StudioBook: to Pro X, który występuje z kartą Quadro RTX 5000 oraz procesorami: Intel Xeon 9 generacji lub Intel Core i7. Urządzenie wyposażono także w „ScreenPada” 2.0, który pozwala na rozszerzoną pracę z niektórymi profesjonalnymi aplikacjami.

Oprócz wyżej wymienionych modeli, w gamie ProArt znajdą się także takie warianty jak: H700, H500, W730 oraz W500. ASUS w trakcie swoich konferencji oraz w informacji prasowych zaznacza, że za pomocą przeróżnych konfiguracji serii ProArt stara się trafić do różnych grup, które mogą być zainteresowane tymi urządzeniami: zarówno w kontekście ich możliwości jak i… po prostu ceny.

ProArt Studiobook Onespecyfikacje techniczne

ProArt Studiobook Pro Xspecyfikacje techniczne

Trzeba przyznać, że ASUS postarał się na swoje trzydziestolecie istnienia w zakresie wprowadzenia na rynek zupełnie nowych propozycji dla klientów profesjonalnych. Zaproponowane urządzenia nie tylko oferują wysoką wydajność, ale również ogromną mobilność oraz uniwersalność: sprzęty są w stanie pracować nawet przy bardzo dużym obciążeniu w komfortowych warunkach, bez większego ryzyka obniżenia taktowania z powodu wysokiej temperatury roboczej.