1

Face ID w Apple Watch? Amerykanie szykują coś podobnego

Co potrafi Apple Watch?
Apple Watch to bezsprzecznie najpopularniejszy smartwatch na całym świecie. Producent chce go jednak jeszcze bardziej uatrakcyjnić i wyróżnić na tle rywali, a do tego posłużyć ma jego jedna z najważniejszych technologii, zabezpieczająca dostęp do sprzętu przed osobami postronnymi.

Face ID w nowej formie

Naturalne jest, że w smartwatchu nie uda się zamontować wszystkich sensorów znanych z iPhone X, zatem tu producent zamierza nieco pokombinować. Sama zasada działania ma jednak pozostać bez zmian. Otóż patrząc się na Apple Watch, będzie mógł się on odblokować i świetnie komponowałby się z gestem podświetlenia ekranu poprzez ruch nadgarstkiem. Na przykład przekręcając nadgarstek raz jeszcze, moglibyśmy aktywować Face ID i szybko odpisać na powiadomienia.

Face ID ma zabezpieczać nasze urządzenie przed użyciem przez osoby trzecie

Podobno pojawi się w nim nawet specjalna kamerka na podczerwień wraz z sensorami, pozwalającymi zeskanować twarz użytkownika oraz później ją rozpoznawać w różnych warunkach. Zdecydowanie byłby to unikatowy dodatek. Należy tylko zastanowić się, czy tego typu skanery biometryczne w wearables mają sens, choć obecnie nie wymyślono jeszcze żadnej skutecznej metody na zabezpieczenie dostępu przed osobami trzecimi. W dodatku skanery linii papilarnych tu odpadają z powodu rozmiarów, więc aktualnie zostaje ratowanie się kodami PIN. Pomysł Apple wydaje się być nawet przemyślany.

Apple Watch w nowej odsłonie

Pierwsze trzy generacje Apple Watch wprowadzały stopniowo pomniejsze zmiany. Możemy liczyć, że czwarta odsłona zaoferuje coś więcej i w końcu na konferencji będziemy czymś pozytywnie zaskoczeni. Naprawdę, oglądanie wydarzenia, na którym nic nie jest w stanie wywołać efektu wow, trudno uznać za udane. Szczególnie że mówimy tu o sektorze IT oraz firmie z Cupertino, pozostającej mistrzem w tej dziedzinie.

W dodatku Apple Watch z Face ID stałby się jeszcze bardziej autonomicznym produktem. Już obecnie sprzedawana generacja ma LTE, a taki czytnik biometryczny byłby logicznym, następnym krokiem. Warto wspomnieć, że podobno pojawią się kolejne czujniki, dokładniej analizujące nasze ruchy i lepiej rejestrujące nasz wysiłek fizyczny. Coraz ciekawiej.

źródło: Patently Apple przez Softpedia