16

Oto Nowy Apple Watch. Będzie można z niego dzwonić bez użycia telefonu

apple watch 3 zaprezentowany na konferencji Apple
Apple Watch 3 to nowy smartwatch, który zaprezentował Apple. Firma nie odpuszcza tematu inteligentnych zegarów. Smartfony to nie jedyne nowości, które Apple pokazało na dzisiejszej konferencji.

W ubiegłym roku Apple twierdziło, że Apple Watch to drugi (po Rolexie) zegarek na świecie. Minął rok, sprzęt Apple wskoczył na pierwsze miejsce. Trochę nie rozumiem jak można porównywać się z klasycznymi dla rynku markami – ale trudno odmówić Apple jednego, jest odważne. Ale mimo problemów z Android Wear i generalnie niezbyt dobrej sytuacji rynku smartwatchy, Apple Watch świetnie sobie radzi. 97% klientów jest z AW zadowolonych, choć trudno określić jak to wszystko zostało policzone.

Na tegorocznej konferencji Apple zaprezentowało Apple Watch 3 generacji, którego największą nowością będzie łączność komórkowa – a to oznacza, że nowy Apple Watch będzie w dużej mierze samodzielnym urządzeniem.

apple watch pod wodą

Kolejną nowością jest bezpośredni dostęp do muzyki i stacji radiowych – oczywiście w usłudze Apple Music, gdzie będzie można użyć również Siri.

W środku nowego Apple Watch umieszczono 70% szybszy procesor. Do polączeń bezprzewodowych użyto nowego chipa, który jest skuteczniejszy, jednocześnie pobiera o 50% mniej prądu

Wygląd Apple Watch 3

Praktycznie taki sam jak poprzedni model. To źle? Nie – biorąc pod uwagę nowe podzespoły i łączność bezprzewodową. Apple na konferencji podkreśliło, że zachowanie znanego już wyglądu wymagało od projektantów wiele pracy. Mowa tu na przykład o ukrytych antenach, rezygnując z klasycznej karty SIM zastąpiono ją własną konstrukcją. Apple Watch Series 3 jest tej samej wielkości co Apple Watch Series 2 – różnica to grubość, ale wynosi ona tyle, ile dwie kartki papieru. I to mimo łączności komórkowej. Imponujące.

apple watch 3 prezentacja

Blok poświęcony Apple Watch to również nowe paski, które może nie robią wrażenia na osobach nieposiadających zegarka Apple, ale dla posiadaczy tych sprzętów to możliwość personalizacji urządzeń. I tak, uważam że to bardzo istotny element rynku smartwatchy – coś w końcu przyciąga ludzi zegarków Apple.

apple watch 3 3 modele smartwatche prezentacja konferencja apple

Funkcje Apple Watch 3

Apple wciąż rozwija funkcje swojego zegarka. Nowy Apple Watch 3 to zupełnie nowa aplikacja do aktywności. Łatwiejszy i szybszy dostęp do poszczególnych jej funkcji. Tak, jak chociażby lepszy i wygodniejszy podgląd pulsu – pojawi się on bezpośrednio na tarczy. Zegarek poinformuje też o podwyższonym tętnie jeśli nie będziemy w trakcie ćwiczeń. Ma to być sygnał, by zainteresować się przyczyną takiego stanu rzeczy i udać się na konsultację do lekarza. Apple Watch będzie też wykrywać arytmię serca.

funkcje w apple watch 3

Nowy ulepszony system operacyjny też prezentuje się bardziej przejrzyście. Watch OS4 zadebiutuje 19 września i dotrze na wszystkie zegarki Apple.

apple watch 3 funkcje rozmowy

Cena Apple Watch 3

Apple Watch Series 1 – 249 dolarów

Apple Watch Series 3 – 329 dolarów

Apple Watch Series 3 z łącznością komórkową – 399 dolarów