Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Apple sprzedało już 410 milionów urządzeń z iOS! iPad przegonił komputery w szkołach

MK
Marcin Kamiński
36

410 milionów urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS sprzedała już na całym świecie firma Apple. Ta ogromna liczba telefonów i tabletów przekłada się bezpośrednio na zyski deweloperów, tworzących oprogramowanie na wspomnianą platformę. Dotychczas Apple wypłaciło autorom aplikacji z App Store j...

410 milionów urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS sprzedała już na całym świecie firma Apple. Ta ogromna liczba telefonów i tabletów przekłada się bezpośrednio na zyski deweloperów, tworzących oprogramowanie na wspomnianą platformę. Dotychczas Apple wypłaciło autorom aplikacji z App Store już 5,5 miliarda dolarów, co pokazuje jak bardzo iPhone i iPad spopularyzował zakup legalnych, małych programów. Mimo ogromnych sukcesów firma nie zwalnia tempa i na dzień dzisiejszy zapowiedziała premierę systemu operacyjnego OS X Mountain Lion w cenie 19 dolarów amerykańskich.

Apple ma powody do świętowania. W trzecim kwartale 2012 roku miało wpływy wynoszące aż 35 miliardów dolarów, z czego 8,8 miliarda stanowiło zysk. Przeliczając to na akcje spółki, zarobek wyniósł 9,32 dolarów na akcję. Do tego dodajmy 410 milionów telefonów i tabletów z iOS, 5,5 miliarda dolarów wypłaconych deweloperom, a także 150 milionów użytkowników iCloud, czyli wirtualnej chmury służącej do przechowywania i synchronizacji danych pomiędzy różnymi urządzeniami.

Bardzo interesująco wychodzi porównanie liczby sprzedanych telefonów i tabletów z iOS z zyskiem twórców oprogramowania na te urządzenia. Gdyby 5,5 miliarda dolarów podzielić przez 410 milionów urządzeń okaże się, że jeden iPhone i iPad przynosi deweloperom średnio aż 13 dolarów! Z jednego urządzenia do Apple trafia około 18,5 dolara, więc 5,5 dolara firma zatrzymuje dla siebie za sam fakt stworzenia platformy do sprzedaży aplikacji. Pokazuje to wyraźnie, że zakup legalnych aplikacji poprzez App Store wszedł na dobre w nawyk miłośnikom marki Apple. Warto przypomnieć, że sklep z aplikacjami firma ta uruchomiła dopiero w 2010 roku.

Na uwagę przy okazji prezentacji ostatnich wyników Apple warto zwrócić uwagę na ogromny sukces iPada w edukacji. Dzięki temu, że firma zawsze interesowała się edukacją i była blisko uczniów i studentów, obecnie zbiera tego żniwa – tablet sprzedaje się w szkołach lepiej, niż komputery iMac i Macbook razem wzięte.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiOS