Apple

Apple pokazuje konkurencji jak robić aplikacje zdrowotne. Powitajcie Apple Fitness+

DP
Dawid Pacholczyk
44

Powitajcie nowego króla aplikacji zdrowotnych. Oto Apple Fitnes+

Kiedyś mówiłem, że Samsung ma doskonałą aplikację do trenowania. Idealne sparowanie zegarka z apką na telefonie, która wspiera nas w naszych treningach. Dzisiaj przyszło Apple i pozamiatało. Naprawdę niechętnie to mówię, ale Apple Fitness+ to mistrzostwo.

Apple Fitness+ to nowa usługa giganta z Cupertino, która dzisiaj miała swoją premierę. To specjalna aplikacja, którą uruchomimy na iPhone, iPad i AppleTV i która paruje się z naszym zegarkiem. W ramach Fitness+ mamy do dyspozycji dziesiątki programów treningowych. Wybieramy to co nas interesuje i odpalamy, a zegarek dokonuje stosownych pomiarów.

Apple Fintess+ to wirtualny trener

Wirtualny trener, który dzięki świetnie przygotowanym materiałom i doskonałej współpracy z zegarkiem zadba o to abyśmy utrzymali odpowiednie tempo i zrobili swoją robotę. W teorii Samsung posiada to samo, jednak tu mamy do czynienia z czymś po prostu lepszym i mówię to naprawdę niechętnie.

Po pierwsze, Apple Fitness+ to coś więcej niż filmik z treningiem. Jest idealnie zsynchronizowany z kluczowymi parametrami odbieranymi z zegarka. Jeśli trener w trakcie ćwiczeń mówi, aby sprawdzić swoje tętno to wskaźniki na ekranie zmieniają swój układ, aby było to prostsze. Jeśli mamy docisnąć na „ostatniej prostej” to na pierwszy plan wysuną się te liczby, które mają nas zmotywować do jeszcze większego wysiłku. To niby detale, ale to właśnie te szczegóły sprawiają, że Apple Fitness+ wygląda naprawdę świetnie

Rosnąca baza treningów

W Apple Fitness+ każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tam programy z zakresu jogi, ćwiczeń na bieżni i rowerze stacjonarnym, treningu siłowego, obwodowego oraz HIIT. Do tego co tydzień będzie dodawana nowa porcja planów projektowanych przez profesjonalnych i oczywiście NAJLEPSZYCH trenerów.

Skoro trening to i muzyka której również nie zabraknie. Apple Fitness+ zapewni świetne muzyczne wsparcie i każdy znajdzie coś dla siebie, bo dostępnych będzie kilkanaście gatunków muzycznych. Posiadacze usługi Apple Music dodatkowo będą mogli odsłuchać wybranych playlist również po treningu.

Usługa będzie dokładnie analizować nasze wybory i rekomendować nam programy treningowe, które mogą nas zainteresować dzięki czemu będziemy mieli okazję odkrywać nowych trenerów. Wszystko z zachowaniem najwyższych standardów prywatności i bez powiązania z naszym AppleID.

Kiedy i gdzie rusza Apple Fitnes+

Usługa będzie dostępna jeszcze w tym roku. Jej koszt to $9,99 miesięcznie lub $79,99 rocznie. Pierwsze 3 miesiące będą za darmo. Co ciekawe, jeśli wykupimy Apple Fitness+ to członkowie naszej rodziny mogą również z niej korzystać bez dodatkowych opłat. Lista krajów, w których Apple Fitness+ będzie dostępne jest krótka i niestety nie ma tam Polski.

Mnie osobiście Apple Fitnes+ kupuje i naprawdę to jest game changer który jest solidnym argumentem w dylemacie czy zamienić mojego Frontiera na Apple Watcha.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencja Apple