Microsoft

Aplikacja How-Old dostępna także dla urządzeń z Windows Phone

Jakub Szczęsny
Aplikacja How-Old dostępna także dla urządzeń z Windows Phone
1

Aplikacja od Microsoft Research to dobry przykład na to, że można tworzyć naprawdę ciekawe aplikacje połączone z usługami Azure - w ramach tej propozycji możemy sprawdzić przybliżony wiek osób na zdjęciach. Całość korzysta z API wykrywającego twarze i na podstawie pewnych cech określa ile wiosen lic...

Aplikacja od Microsoft Research to dobry przykład na to, że można tworzyć naprawdę ciekawe aplikacje połączone z usługami Azure - w ramach tej propozycji możemy sprawdzić przybliżony wiek osób na zdjęciach. Całość korzysta z API wykrywającego twarze i na podstawie pewnych cech określa ile wiosen liczą sobie ludzie umieszczeni na grafikach. Dla aplikacji problemem nie jest również określenie płci. Technologia cały czas jest rozwijana - w niektórych przypadkach wyliczenia How-Old są niepoprawne, lecz Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad jej usprawnieniem.

Wiek osób na zdjęciach można od teraz sprawdzić także na urządzeniach z Windows Phone. Nie jest to informacja potwierdzona, lecz Microsoft prawdopodobnie pracuje nad tym, by jej odpowiedniki pojawiły się także na platformach iOS oraz Android. W aplikacji można wykorzystać dopiero co wykonane ujęcie lub też treść pochodzącą z biblioteki znajdującej się w naszym telefonie. Działa to na podobnej zasadzie, jak webowa aplikacja How-Old, którą opisywał dla Was Tomasz.

Usługę można jednak w bardzo prosty sposób oszukać. Aby wiek był określony jak najdokładniej, należy załadować zdjęcie bez filtrów w dobrej jakości i najlepiej wysokiej rozdzielczości. Wtedy usługa korzystająca z zasobów Azure może w poprawny sposób określić cechy osób na zdjęciach, które pomogą określić ich wiek. Nałożenie filtrów, poprawki na zdjęciach spowodują, że albo zostaniemy znacząco odmłodzeni, lub co gorsza aplikacja doda nam lat. Jako ciekawostkę mogę dodać fakt, że po przeanalizowaniu kilku zdjęć, które powinny zostać przez usługę poprawnie opracowane, doszedłem do wniosku, iż ma ona potencjał do tego, by określić nawet tryb życia danej osoby. I tak oto ludzie, którzy np. palą papierosy są "starsi" średnio o 4-5 lat od osób, które nie mają brzydkiego nawyku zaciągania się dymem. M. in. ja jestem określany na około 27 lat, przy czym w lutym skończyłem 22.

Użytkownicy platform innych, niż Windows Phone na razie muszą zadowolić się wersją webową aplikacji Microsoftu, a posiadacze urządzeń opartych na systemie mobilnym z Redmond mogą ściągnąć How-Old tutaj.

Grafika: 1, 2

Źródło: WMPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu