5

API od Digga – czy rozpocznie się szaleństwo?

Użytkownicy serwisu Digg od dawna prosili o udostępnienie API w celu lepszego wykorzystania zasobów Digg-a – no i stało się. Kevin Rose na blogu właśnie ogłosił iż API jest gotowe do użytku. Wraz z api dostajemy również flash application toolkit i dostęp do danych zgromadzonych w serwisie od roku 2004. Trzeba przyznać iż koledzy z […]

Użytkownicy serwisu Digg od dawna prosili o udostępnienie API w celu lepszego wykorzystania zasobów Digg-a – no i stało się. Kevin Rose na blogu właśnie ogłosił iż API jest gotowe do użytku. Wraz z api dostajemy również flash application toolkit i dostęp do danych zgromadzonych w serwisie od roku 2004.

Trzeba przyznać iż koledzy z Digga podeszli do API całkiem poważnie – został uruchomiony pod serwis o nazwie apidoc.digg.com/ gdzie znajdziemy wszelkie informacje związane z API. Jednocześnie z uruchomieniem API ogłoszono konkurs na najbardziej kreatywną aplikacje na bazie danych z Digg-a.

Ciekawy jestem jak zostanie wykorzystana możliwość „obrabiania” digg-owych danych i jak wiele serwisów powstanie – a może w Polsce też ktoś coś ciekawego wymyśli ?