19

AntyTrailer: Rise of the Planet of the Apes

Dobry off-topic nie jest zły – taką zasadę wyznawał jeden z administratorów forum, na którym niegdyś się udzielałem. Rozpoczynamy na AntyWeb nowy cykl wpisów, w których co piątek będziemy prezentować Wam wybraną zapowiedź filmu, który w najbliższych miesiącach trafi do kin. Jako pierwszy zobaczycie dzisiaj trailer filmu Rise of the Planet of the Apes, który […]

Dobry off-topic nie jest zły – taką zasadę wyznawał jeden z administratorów forum, na którym niegdyś się udzielałem. Rozpoczynamy na AntyWeb nowy cykl wpisów, w których co piątek będziemy prezentować Wam wybraną zapowiedź filmu, który w najbliższych miesiącach trafi do kin. Jako pierwszy zobaczycie dzisiaj trailer filmu Rise of the Planet of the Apes, który jak nie trudno domyślić się, jest prequelem klasycznej już serii s-f – Planeta małp.

Ewidentnie, w trailerze widzimy, że film nie będzie 100% zgodny z dotychczasowymi filmami, a już na pewno nie z remakiem serii, który powstał w 2001 roku. No chyba, że… ale po co spojlerować.

Film zapowiada się bardzo ciekawie (nawet pomimo potencjalnych niezgodności fabularnych). Brakuje mi ostatnio w kinie jakiegoś dobrego s-f, które nie byłoby ekranizacją komiksu (nie mam nic przeciwko takim filmom, ale ostatnio jest ich strasznie dużo) i poziomem byłoby chociaż zbliżone do Dystryktu 9. Dlatego wiążę z omawianym obrazem pewne nadzieje.

Polska premiera filmu nastąpi 5 sierpnia tego roku. Aha. Polski tytuł – Bunt małp… Poużywajcie sobie;)